Creative vstupuje na High-End Audio trh so svojim AUDIO OF TOMORROW na ISSE 2016

0

Spoločnosť Creative predstavila svoj prevratný systém X-Fi Sonic Carrier na medzinárodnej výstave Sound & Sight (ISSE 2016), čo je každoročná výstava noviniek z oblasti audia a videa, ktorú organizuje Sound & Sight Journal. ISSE je výstava s 18-ročnou tradíciou, je to jediná výstava Audia a Videa v Singapure a slúži tiež ako vzácna platforma pre audio-vizuálnych nadšencov.

Úplne nový koncept hi-res audia a videa s technológiami, ako sú Dolby Atmos, Creative SuperWide X-Fi a mnohými ďalšími

X-Fi Sonic Carrier je 17-meničový reproduktorový systém skladajúci sa z hlavnej jednotky a subwoofera v konfigurácii 11.2.4. Zahŕňa technológie priestorového zvuku ako Dolby Atmos a Creative technológiu SuperWide X-Fi, aby vám priniesol dokonalý 15.2 3D zážitok, čiže to najlepšie z oboch svetov domáceho kina a high-endového zvuku.

product_main_exploded

Sonic Carrier prináša šokojúco brutálnu silu až 1000 W RMS. Bezdrôtový subwoofer s výkonom 600 RMS dokáže podať brutálne hĺbky. Sonic Carrier je poháňaný 8 procesormi, takže dokáže nielen prehrávať zvuk vo vysokom rozlíšení, ale je tiež vybavený systémom pre Ultra HD video, ktoré podporuje prehrávanie 4K videa s rýchlosťou 60 fps (snímkov za sekundu) lokálneho alebo online obsahu.

Vďaka 3 rôznym bezdrôtovým technológiam, Sonic Carrier ponúka 2 samostatné Wi-Fi riešenia pre streamovanie zvuku a videa, Bluetooth a nulové oneskorenie bezdrôtového pripojenia reproduktora k reproduktoru a prelinkovaním až k 4 subwooferom. Inteligenciu zariadenia Sonic Carrier je možné rozšíriť pomocou jednoduchého softvéru, ktorý je k dispozícii na stiahnutie alebo dokonca výmenou hárdvérového modulu – je to praktické rozšírenie do budúcnosti!

product_moodshot

To najlepšie z oboch svetov: Super High-End Audio a 3D filmový zvuk

Predstavte si svet, kde je počúvanie hudby pretransformované do magického zážitku z posluchu. Presne to je 15.2 svet super širokého zvuku s dokonalou vernosťou. Tento jav sa volá SuperWide X-Fi. V tejto sfére to znamená, že každý stream zvuku bez ohľadu na jeho kvalitu je algoritmicky zmenený do úrovne s dokonalou vernosťou eXtreme Fidelity 24-bit s vysokým rozlíšením zvuku 192kHz a trojrozmerným šírením do mimoriadne širokej 15.2 zvukovej scény.

Na druhej strane, prinášame najpohlcujúcejší 3D zvukový zážitok s najnovšími technológiami Dolby Atmos, ktoré sa nachádzajú v prémiových kinách priamo domov k užívateľovi – dokonca ešte lepší. Filmy už nikdy nebudú také ako predtým s filmovým zvukom, ktorý nielenže obteká okolo užívateľov, ale je aj nad nimi. Dalo by sa očkávať, že všetky tieto výnimočné funkcie budú pozostávať z množstva drahých systémov. Namiesto toho, je to krásny elegantný kus systému bez spleti káblov. Spoločne s vynikajúcim bezdrôtovým subwooferom majú veľmi blízko k dizajnovému kusu nábytku, X-Fi Sonic Carrier je skutočným majstrovským umeleckým dielom.

product_straight

SuperWide X-Fi Stereo

X-Fi Sonic Carrier obsahuje novú revolučnú technológiu, ktorá zmení spôsob, ako si užívatelia vychutnávajú stereo zvuk. Predstavením technológie SuperWide X-Fi Stereo: novej radikálnej audio technológie, ktorá povzdvihuje posluch do úplne inej dych berúcej dimenzie, za hranice predstavivosti. Technológia SuperWide X-Fi transformuje obyčajný stereo zdroj na magický trojrozmerný zvuk, ktorý presahuje zážitok z klasického sterea. Toto je to Audio of Tomorrow… (Zvuk zajtrajška…) ďalší skok v evolúcii počúvania hudby.

Táto zmena paradigmy vo vnímaní zvuku prináša bezkonkurenčnú úroveň detailov, jasnosť a špecifickosť obrazu s veľmi širokou zvukovou scénou, ktorá vyzdvihuje nové vnímanie posluchu, čo vzdoruje normám konvenčného sterea. No i napriek tomu, Sonic Carrier ponúka skutočne dobrý vysoko kvalitný stereo zážitok, vďaka SuperWide X-Fi technológii.

Pán Tham Chaik Kong, šéfredaktor magazínu Sight & Sound, zakladajúci člen ISSE a zvukový kritik povedal, „Keď zvukové karty Sound Blaster dominovali v oblasti PC audia na celom svete, Creative bola globálna korporácia, ktorú poznal úplne každý. Za posledných 30 rokov bol zvuk stredobodom pozornosti v Creative, vďaka oslnivému nástupu zvukových kariet do reproduktorov, slúchadiel, MP3 prehrávačov a ďalších. Zaujímavosťou však je, že táto spoločnosť so svojou podstatou zameranou na audio, celé tie roky chýbala v segmente pre audiofilov. Dobrou správou je, že to najlepšie prichádza na koniec. Už tento November, na výstave ISSE  – Medzinárodná výstava audio & videa, sa stanete svedkami najnovších inovácií spoločnosti Creative v oblasti high-end audia a domácej zábavy vďaka X-Fi Sonic Carrier.

Vždy som chcel vytvoriť high-endový reproduktorový systém pre seba, pretože žiadny reproduktorový systém nevie uspokojiť moje požiadavky. Chcem systém, ktorý je výkonný, univerzálny a zároveň usporiadaný, nádherné umelecké dielo. Nuž, a je to tu. Som hrdý, že vám môžem predstaviť X-Fi Sonic Carrier, systém s ktorým high-end zvuk už nikdy nebude taký ako predtým. Umožní milovníkom skvelého zvuku vychutnať si ich obsah fantastickým novým spôsobom. Sonic Carrier je vybavený množstvom technológií, ale najviac som nadšený z našej čerstvej novinky, a to technológie SuperWide X-Fi,” povedal Sim Wong Hoo, Tvorca Sound Blaster, X-Fi Sonic Carrier a CEO spoločnosti Creative Technology Ltd.

V bežnom high-endovom audio systéme je potrebné aby človek sedel presne v strede medzi dvoma reproduktormi, aby si mohol vychutnať skutočne ideálny zvukový zážitok. Avšak to nie je ideálna situácia, najmä pre tých z nás, ktorí sú vždy veľmi zaneprázdnení a neustále v pohybe vo viacerých miestnostiach. Technológia SuperWide X-Fi v Sonic Carrier skoncuje s nutnosťou byť na jednom mieste, pretože prináša rozsiahlu zvukovú scénu. Odteraz si môžete vychutnať skvelý zvuk z rôznych častí miestnosti. V skutočnosti ide o radikálnu technológiu, ktorá pohladí vaše zmysly. Vďaka čomu vás prenesie do kúzelného trojrozmerného zvukového sveta za hranice vašej predstavivosti. A toto je Audio of Tomorrow (Zvuk Zajtrajška).

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj