Rozhovor s DJ Outbreak: unikol som realite a vyšiel som von z krabice. Tak som objavil hardstyle

0

V sérií rozhovor pokračujeme ďalej. Tentoraz sa nám podarilo vyspovedať známeho hardstyle DJa s menom Outbreak. Poďme však už k samotnému rozhovoru…

Čauko Outbreak! Prezraď nám niečo o tebe. Odkiaľ pochádzaš?

Ahojte! Takže, moje meno je Outbreak, pochádzam z Austrálie, ale posledných päť rokov som strávil v Holandsku, kde budujem svoju producentskú a dj-skú kariéru.

Outbreak_1

Kedy si začal pracovať s hudbou?

Okolo hudby sa pohybujem už od narodenia. Keď som bol mladší, hral som na klavíri a spieval som v rôznych zboroch. Ako mladý som urobil niekoľko nahrávok a myslím si, že to bolo najväčším faktorom, vďaka ktorému som začal aktívne pracovať s hudbou v mojej dvadsiatke.

Ako si nazval svoju prvú skladbu. Pamätáš si?

Prvú pesničku, ktorú som vytvoril ako producent? Haha, no, to je už naozaj veľmi dlhý čas. Myslím, že to bol remix pesničky „Face Down Ass Up“, ale ako som povedal, bolo to už naozaj veľmi dávno.

Outbreak_2

Prečo práve názov „Outbreak“?

Outbreak (vypuknutie, výbuch; pozn. red.) bol spôsob, cez ktorý som našiel vo svojom živote niečo nové. Unikol som realite a vyšiel som von z krabice. Zároveň som v sebe našiel niečo nové. Ku nájdeniu toho správneho mena viedla dlhá cesta, ale myslím si, že ma toto meno vystihuje v najväčšej miere.

Čo si myslíš o súčasnej hardstylovej scéne?

Viete, hardstyle robím už naozaj dlhý čas. Videl som celý priebeh scény – od úplného začiatku až doteraz. Veľmi sa mi páči, že producentská úroveň sa dostala až tak vysoko. Hardstyle je jediným hudobným žánrom v tanečnej hudbe, ktorý sa zameriava na melódiu a zároveň v tej istej miere aj na spev. Táto hudba môže byť temná, tvrdá a smutná, avšak aj energická a šťastná. Hardstyle môže mať naozaj veľmi vela podôb. Milujem to!

Outbreak_4

Máš rád aj ostatné hudobné štýly?

Samozrejme, milujem všetky hudobné štýly. Od klasiky cez hip-hop, house až po rock. Ak mi hudba dodá skvelý pocit, nezáleží na tom, akého žánru je. Jednoducho si ju rád vypočujem.

Prečo si si vybral práve hardstyle?

Vždy som miloval hardstyle kvôli rôznorodnosti a energii. S touto hudbou môžete urobiť naozaj rôzne veci. 

Outbreak_3

Ktorý song z tvojej produkcie sa ti páči najviac?

Hmm, to je trochu ťažká otázka. V každej skladbe sa snažím povedať svoj príbeh. Všetko v nich má svoj význam a svoju správu, o ktorej môže človek premýšľať. Skúšam používať rozdielne vplyvy a taktiež aj kombinovať nápady. Jednoducho, nemôžem vybrať jednu skladbu, ktorá by bola iná, než ostatné. Všetky sú totiž jedným celkom.

Čo je tvojou inšpiráciou?

Život! Svoju inšpiráciu čerpám zo všetkého, najviac však z čítania a počúvania hudby.

Čo robíš vo svojom voľnom čase?

Varím, pozerám filmy a seriály. Taktiež športujem. Samozrejme všetko iba v prípade, že voľný čas naozaj mám. Mnohokrát som na svojom notebooku, kde prehľadávam hudbu, či hľadám nové nápady, haha.

Aké audio vybavenie používaš?

Na tvorbu hudby používam Macbook Pro. Ďalej používam Cubase a pluginy VST.

Máš nejaký najpamätnejší moment?

V podstate takéto momenty vznikajú každý víkend, takže je naozaj ťažké vybrať len jeden. Myslím si, že to bolo minulý rok, kedy ľudia hovorili o mojej pesničke #Bassface. Boli to naozaj veľmi zaujímavé reakcie. Nikdy by som neočakával, že niečo také môžem obdržať. Bolo to naozaj neskutočné. Ak hrám túto pesničku v súčasnosti, ľudia sú stále nadšení.

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce v ďalšom smerovaní tvojej DJ-skej kariéry.

DJ OutbreakFacebookYouTubeBassfaceSoundcloudTwitter

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj