Rozhovor s Felice: Inšpiroval ma remix You Got the Love od Candi Station’s

0

Kolega Andrej si opäť raz posvietil na DJ-skú scénu a vyspovedal ďalšie známe meno. Tentoraz spovedal Feliceho, ktorý si našiel kúsok zo svojho vzácneho voľného času, aby sa s nami porozprával (nielen) o jeho hudbe.

Ahoj Felice! Povedz nám niečo o tebe. Koľko máš rokov a odkiaľ pochádzaš?

Čaute. Mám 28 a žijem v prekrásnom meste Salzburg v Rakúsku.

Felice_1

Kedy si začal s hudbou?

Začal som asi 10 rokov dozadu, keď som si kúpil svoje prvé gramofóny z peňazí, ktoré som dostal na narodeniny. Môžem povedať, že boli vtedy pre mňa naozaj veľmi drahé, takže mi zostali peniaze len na tri vinyly. Na jednej z nich bol remix pesničky od Candi Station’s „You Got the Love“, ktorá ma z nich inšpirovala najviac.

Aký názov mala tvoja prvá pesnička? Pamätáš si?

Moj prvý producentský song niesol názov „Corazon“. Použil som v nej aj sample z piesne „Astounded“ od skupiny Bran Van 3000. Všetko som to spracoval v Magix Music Maker a myslel som si, že to bol hit :-).

Felice_2

Čo si myslíš o súčasnej scéne v elektronickej hudbe?

Scéna sa teraz naozaj veľmi mení. S hudbou som začínal, keď všetci hrali Funkyhouse. Veľmi sa mi vtedy zapáčili Daftpunk a Cassius, takže som mal do tejto hudby dobrý “vstup”. Súčasná scéna ide vybuchnúť. Myslím si, že sa teraz miešajú navzájom mnohé štýly dokopy – mohli sme to napríklad počuť v setoch na Coachelle. Umelcom ako David Guetta, Kyro alebo Diplo vôbec nezáleží na hudobných žánroch.

Máš rád aj ostatné hudobné štýly?

Milujem všetky hudobné žánre. Rád si vypočujem napríklad reggae alebo oldschool hip hop. Veľmi sa mi páči, ako v týchto songoch miešali staré disco a funky.

Felice_3

Ktorá pesnička z tvojej produkcie sa ti najviac páči?

Myslím si, že to bude jedna pieseň, ktorá ešte nie je vydaná. Jej pracovný názov je „Slums“ a svoju premiéru zažije na Electric Love Festival už počas tohto roku.

Čo je tvojou inšpiráciou?

Moja inšpirácia plynie v podstate zo všetkého. Od street-artu až po jedlo alebo prírodu. Otvorte si oči a inšpiráciu nájdete všade! :-)

Máš nejaký hudobný vzor?

Myslím si, že Daft Punk sú najlepší, pokiaľ hovoríme o pesničkách tvorených zo samplov. V súčasnosti sa mi veľmi páči kvalita KSHMR.

Čo robíš vo svojom voľnom čase?

Spím :-).

Aké vybavenie používaš pri svojej práci?

Mac Pro, Yamaha HS80, Logic 9 a taktiež aj Nexus alebo Sylenth1.

Felice_4

Máš nejaký najpamätnejší moment v tvojej kariére?

Áno. Určite to bolo veľkolepé otvorenie Electric Love Festivalu pred 40 000 ľuďmi minulý rok. Bolo to skvelé, pretože všetko začínalo Salzburským symfonickým orchestrom, ktorý hral naživo na stagei. Bol som nadšený, keď som sa pozrel na svojich kamarátov a fanúšikov, ktorým sa to veľmi páčilo. Boli z toho doslova „šialení“. Nemôžem sa dočkať toho, keď vás na tomto festivale budem vidieť aj tento rok :-).

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa hudobných a kariérnych úspechov.

Felice: Facebook / Soundcloud / YouTube

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj