Rozhovor s Geck-o: s produkciou a DJ-ingom som začal, pretože som bol posadnutý hudbou

0

Po dlhšej odmlke prichádzame s ďalším zaujímavých interview. Pre tento rozhovor prijal našu pozvánku holandský DJ Geck-o!

Ahoj Geck-o, na úvod nám povedz niečo o sebe. Koľko máš rokov a odkiaľ pochádzaš?

Ahojte! Práve teraz som na tomto svete 26 rokov a som z Holandska, epicentra hard dance music!

gecko_1

Kedy si začal s tvorbou hudby?

Hudba je všade okolo nás. Mohli by sme povedať, že všetko je hudba tak, ako sú aj všetko vibrácie … ale to stačilo. Myslím si, že ste chceli vedieť niečo o mojej hudobnej kariére ;). S produkciou a DJ-ingom som začal, pretože som bol posadnutý hudbou. Tvrdšie hudobné štýly majú vo mne špeciálne miesto. Odvtedy som fascinovaný a začal som zbierať hudbu, ktorú som následne len-tak pre zábavu mixoval. Týmto spôsobom som získal veľa vedomostí o hudbe a v hlave mám nápady na skladby, ktoré ešte neexistujú. Nadišiel čas na to, aby som hudbu robil sám. V minulosti som „blbol“ s hudobnými softvérmi, avšak v roku 2007 som začal robiť niečo reálne. V súčasnosti robím hudbu už 8 rokov a som rád, že sa vám môžem predstaviť v tom najlepšom svetle.

Gecko3

Čo nám môžeš prezradiť o tvojej spolupráci s Frontlinerom? Môžeme očakávať nejakú novú hudbu?

Barry ma pozval, aby sme spoločne vytvorili nový track, pretože chce, aby v ňom bol môj autentický štýl. Tým pádom vznikne naozaj zaujímavá kombinácia. Obidvaja milujeme naše melódie a myslím si, že sa bude jednať o veľkú vec. Naozaj sa mi páči progres na tomto spoločnom materiále a som si istý, že už čoskoro to bude kompletné.

Gecko5

Tvoje leto bolo plné festivalov. Na ktorý z nich si sa najviac tešil?

V skutočnosti som sa tešil na každý z nich, pretože v nich môžem ukázať rozdielne stránky mojej tvorby. Na Tomorrowlande som ukázal moju QULT stránku (experimentovanie so štýlami), na CRAFT festivale zasa oživenie hardstyle tvorby a na Decibel festival som ponúkol moje obľúbené klasiky. Milujem túto hudobnú rôznorodosť.

Ako sa ti páčilo na tohtoročnom Defqon.1 festivale?

Bolo to niečo neskutočné. Defqon.1 je pre mňa vždy jedným z najdôležitejších každoročných festivalov. Tento rok som vystupoval až na troch stage-och – na UV (hardstyle), GREEN (chill) a na WHITE (experimentálna hudba) stagei. Na každom z nich bolo skvelo a panovala tam príjemná atmosféra. Môj set na stagei WHITE bol ako z inej planéty. Neviem, či som už niekedy cítil také spojenie s fanúšikmi. Tým myslím nekonečné minúty, keď všetci jasali a skandovali. Všetko sa to odohralo po dohratí môjho setu. Na tomto mieste sme spoločne zdieľali niečo naozaj veľmi špeciálne.

DSC_5599

Prečo si si zvolil umelecké meno „Geck-o“?

Ako dieťa som hrával GTA2 – určite túto hru poznáte. Jedna z postáv v tejto hre mala meno „Gecko“, a tak to celé vzniklo. Pridaná pomlčka celé meno ešte spestrila a zvýraznila. V súčasnosti je moje logo mačka… Naozaj to nedáva zmysel, však? Haha!

Ako sa volala tvoja prvá skladba? Ešte si na to pamätáš?

Myslím si, že meno mojej prvej skladby bolo „My Fridge“ (moja chladnička), haha! Naozaj to nebolo seriózne. Prvú vec, ktorú som vydal niesla názov „Hallucinating“. Bolo to v roku 2008.

Gecko4

Aké audio vybavenie používaš?

V mojom štúdiu používam kombináciu troch setov. Moje Dynaudoio BM6a MKII reproduktory s BM9S II subwooferom, ďalej môj lacný set Logitech 2.1 reproduktorov a taktiež slúchadlá Sennheiser HD25. Všetky tieto zariadenia mi dávajú rozdielny pohľad na hudbu. Po vypočutí hudby z nich môžem optimalizovať svoju hudbu.

Gecko2

Aký je tvoj najpamätnejší moment?

V súčasnosti – a to najmä kvôli tomu, že je to ešte čerstvé – považujem za najlepší moment mojej kariéry môj set na stagei WHITE na tohtoročnom Defqon.1 festivale. Nikdy nezabudnem na ten moment!

A ďakujem za toto malé interview! Určite si nenechajte ujsť môj nový album „A New Wave“ či tiež moje nové tracky „Turn Da Bass Up“ a „No Animals Were Harmed“! Nové songy budú predstavené už čoskoro, pre najnovšie info sleduj moje kontá na sociálnych sieťach :).

Facebook.com/geckoNL

Twitter.com/geckoNL

Instagram.com/geckoNL

_____________________

ENGLISH (ORIGINAL) VERSION

Hi Geck-o! Please, tell us something about you. How old are you and where are you from?

Hello there! Right now I’m 26 years into my life, and I’m from the Netherlands. The epicenter of hard dance music!

Why did you start with music?

Well music is all around us right? You could even say that everything is music as everything is vibration… but hey, I guess you want to know about my music career ;) I started with producing and DJing because I was obsessed with the music. The harder styles of dance really hit a special spot in me, I got fascinated and started collecting music, mixing it for fun. This way I gained a lot of knowledge about the music and I got ideas for tracks there did not exist yet… time to go make them myself! I had been fooling around with some crap software before, but in 2007 I picked up the producing for real. Now, 8 years later, I’m happy to present you my best work to date ;)

What can you tell us about your collaboration with Frontliner. Can we expect some new stuff?

Barry invited me to make a track with him, because he really digs my authentic style. This makes for a really exciting combo! We both love our melodies and will blow this one up big. Really like the progress so far and we’ll be sure to finish it soon :)

Your summer was full of festivals. Which of them did you like the most?

I actually liked all of them because they allowed me to show different sides of my style. At Tomorrowland I showed my QULT sound, at CRAFT I showed my fresh take on hardstyle, at Decibel I picked my favorite classics at the Remember stage… I love this versatility.

How did you like this year’s Defqon.1 festival?

It was amazing. The festival is always one of the biggest highlights of the year for me, and this year I did no less than 3 performances at the UV (hardstyle), GREEN (chill) and WHITE (QULT) stages. All with their own great value and lovely atmospheres. The set at the WHITE was something out of this world tho… I don’t know if I’ve ever had such an amazing synergy with the crowd before – I mean, the endless minutes of cheering and chanting after the set were amazing. We shared something really special there.

Why did you chose the name “Geck-o”?

As a kid, I used to play GTA2 – you know the game. One of the characters called you “Gecko” and that stuck with me as a nickname. Added the dash later on to stand out a bit more ;) And now, my logo is a cat… It doesn’t really make sense right? I like that haha!

What was the name of your first track, do you remember?

I think the name I gave to my first ever finished track was “My Fridge” haha! It was not so serious. First track I got released was called “Hallucinating”, back in 2008.

Which audio equipment do you use?

In my studio I use a combination of 3 sets. My Dynaudio BM6a MKII speakers with BM9S II subwoofer, my cheap Logitech 2.1 speaker set and my Sennheiser HD25 headphones. They all give a different view on the sound, and by checking them all I can optimize my music.

What’s your most memorable moment?

For now – and that’s definitely also because it’s so fresh – I’d say the Defqon.1 WHITE set I did. Will never forget that moment!

Thanks for having me for this little interview! Be sure to check out my album “A New Wave’ and my new releases “Turn Di Bass Up” and “No Animals Were Harmed”! More releases to be announced soon, keep an eye on my social media :)

Facebook.com/geckoNL

Twitter.com/geckoNL

Instagram.com/geckoNL

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj