Rozhovor s Regainom: inšpiráciu čerpám aj z pop music

0

Prešlo pár mesiacov odkedy sme priniesli náš posledný rozhovor. Avšak všetko je opäť v starých koľajách a náš web vám opäť prináša exkluzívny rozhovor. Tentokrát sme vyspovedali poľského DJ-a s menom Regain.

Čauko Regain! Prosím, povedz nám niečo o tebe. Koľko máš rokov a odkiaľ pochádzaš?

Čaute! Moje meno je Paweł. Mám 21 rokov a bývam v poľskom meste Wrocław. Mám rád dobrú hudbu, kvalitné jedlo, zvieratá, workout a stretávky s ďalšími ľuďmi!

Regain_1

Čo je tvojou inšpiráciou pre tvorbu novej hudby?

Hmm, myslím si, že na tvorenie hudby nie je dôležitá inšpirácia. Pre produkciu je dôležitá najmä vášeň. Neviem povedať, odkiaľ beriem inšpiráciu. Ak by som však predsa len mal vybrať nejaký smer, je to pop music. Milujem pop, pretože táto hudba je vždy perfektne urobená. Človek v nej môže počuť mnoho skvelých techník mixovania a taktiež istú dávku originality. Taktiež môžem povedať, že v tejto hudbe je dosť veľa pocitov a práve preto považujem za moju inšpiráciu.

Ako si sa ku hudbe dostal a aké boli tvoje začiatky?

Myslím si, že ihneď po mojom narodení sa vo mne zrodila aj hudba. Keď som pozeral pár domácich videí z môjho detstva, uvedomil som si, že všade vôkol mňa bola hudba – či už to boli hračky, riad alebo vedrá, na ktoré som “hral” a ktoré vydávali určitý zvuk. Mojim veľkým snom bolo naučiť sa hrať na bicie. Moji rodičia však povedali, aby som sa sústredil na školu. Rodiča chceli, aby som svoj voľný čas trávil najmä učením. Po čase som však našiel inú cestu, ktorou som vyšiel z tejto pasce – produkovanie hudby! Keď som mal 12 rokov, začal som sa učiť základy pri tvorbe hudby – a tak to vo mne zostalo až do dnešného dňa!

Hard Bass 2016. Čo to pre teba znamená?

Oh, bolo to naozaj fantastické. Znamená to pre mňa veľa. Myslím si, že to bola jedna z najlepších vecí v mojej kariére. Bezpochyby, Hard Bass je jedným z najdôležitejších eventov v roku. Som veľmi rád, že som mohol byť jeho súčasťou – tým sa mi splnil sen. Musím však povedať, že to bolo tiež veľmi stresujúce – všetko muselo byť perfektné.

Tvoj koniec roka 2015 bol úžasný. Si prekvapený z tvojho úspechu v rebríčku Freaqshow?

Samozrejme, že som prekvapený. Vôbec som to nečakal. Viete, “malý muž” z Poľska sa umiestní na druhej priečke, pričom Holandsko je krajinou, kde je tento typ hudby veľmi populárny (a to snáď nemusím spomínať, že v tejto krajine sú najlepší DJ-i a producenti elektronickej hudby na svete). Naozaj som to nečakal a som veľmi rád, že ľudia za mňa hlasovali. Tento úspech ma motivuje k tomu, aby som pre nich robil hudbu 24 hodín, 7 dní v týždni :).

Aký názov niesla tvoja prvá skladba? Pamätáš si ešte na to?

Naozaj neviem. V minulosti bolo naozaj veľa projektov, na ktorých som pracoval. Tieto projekty však môžem označiť len za istý skúšobný materiál. Moja prvá seriózna Hardstyle skladba bola “Before: Awake”. Tento track som urobil pred viac ako štyrmi rokmi. (Poznámka – táto pesnička je anticlimaxová, avšak má istý druh vyvrcholenia, ha-ha). Pamätám si, že s vydaním tejto pesničky mi pomáhal X-Pander a som veľmi vďačný za to, že sa s nim môžem hocikedy stretnúť aj v súčasnosti.

Regain_4

Akú audio výbavu používaš?

Nepoužívam veľa hardvéru, pretože ho nepotrebujem. V súčasnosti sa dá hudba robiť aj bez hardvéru. Používam monitory KRK RP5 G3 a midi controller Akai MPK Mini. Do budúcnosti plánujem kúpiť nejakú novú výbavu, avšak aj bez nej sa cítim pri tvorení hudby naozaj komfortne.

Čo je tvojím najpamätnejším momentom?

Je to bezpochyby Hard Bass 2016. Hrať pre 30 000 ľudí v Gelredome bol fantastický pocit! Ďalším pamätným momentom v mojej kariére bolo hranie v Španielsku, XXlerator Festival, Loudness, The One Man Army (za túto možnosť ďakujem Radical Redemption) a taktiež na Intents Festivale. Taktiež si pamätám na hranie s Delete-m na Rebellione. Naozaj som si toto hranie užil. Samozrejme, nemôžem vynechať ani moje vlastné párty (ktoré boli takmer vypredané), kde som si mohol pozvať mojich hudobných kamarátov, aby spoločne so mnou hrali. Ľudia tu vytvárali naozaj skvelú atmosféru. Niečo také som ešte nikdy nevidel – oni naozaj vedeli, načo tam prišli. Skvelá atmosféra bola na tejto párty od začiatku do konca. Taktiež som si veľmi vychutnal spoločný čas v štúdiu s pánmi – Thera a E-Force. Je to skvelý pocit, keď človek môže sedieť vedľa nich a produkovať svoju vlastnú hudbu, pričom pred pár mesiacmi sme ešte nemali žiadny spoločný kontakt. Som veľmi šťastný, že sa všetko otočilo tým správnym smerom a stále chcem vydať zo seba 100%.

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce v ďalšom smerovaní hudobnej tvojej kariéry.

Sledujte Regaina na webeSoundcloudeFacebooku.

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj