SKÚSENOSTI: Marley Get Up Stand Up Bluetooth

0

“Skúsenosti” sú séria článkov, ktoré nepíše redakcia DoUcha.sk, ale čitatelia. So skúsenosťami s vašimi slúchadlami či reproduktormi sa môžete podeliť a zaslať nám ich na náš redakčný e-mail redakcia@doucha.sk. Článok po dohode s autorom zverejníme a prípadne oceníme. 

DSC_2533

Tentoraz urobím výnimku a podelím sa s vami o skúsenosti s reproduktorovým systémom Marley Get Up Stand Up Bluetooth. Na samostatný test to nie je, keďže sme toto sympatické zariadenie testovali už dávnejšie – avšak vo verzii s dockom pre starší iPhone. Novinka od Marley totiž prichádza len v inom farebnom variante a namiesto docku sa stretávame s praktickejšou podporou Bluetooth.

DSC_2515

TIP: TEST: Marley Get Up Stand Up (s dockom)

Všetky naše dojmy a zo staršieho modelu si môžete prečítať v samostatnom teste, na ktorý odkazujeme vyššie. Dovolím si však opraviť moje staršie tvrdenia o výhodnej kúpe z Amazonu. Dnes britský Amazon ponúka starší, ale aj novší reprosystém Get Up Stand Up za pôvodnú cenu (za ktorú sa predáva aj v celej Európe). Po prepočte spolu s poštovným vás novinka vyjde dokonca lacnejšie tu na Slovensku.

DSC_2531

Ak mám porovnať môj starší Get Up Stand Up s novším, ktorý som mohol testovať približne týždeň, musím sa priznať, že novšie prevedenie si ma okamžite získalo. Farebné prevedenie je krajšie. Tmavá až temná hnedá reprosystému pristane ešte viac. Druhá vec, ktorá sa zmenila, je prítomnosť Bluetoothu. To robí z reproduktorového systému praktickejšie a využiteľnejšie zariadenie. Nie ste tak konečne obmedzený na pripojenie (navyše staršieho) iPhonu do docku či cez kábel a AUX vstup. Všetko pohodlne ovládate zo svojho telefónu na diaľku.

DSC_2516

Pribudli tiež tlačidlá s logom Bluetooth ako na reproduktoroch, tak aj na ovládači. Stlačením a podržaním tlačidla spustíte párovací režim. Stále chýba NFC pre okamžité spárovanie, čo je škoda. Zachraňuje to ale aspoň podpora aptX a AAC kodekov, vďaka čomu si užijete bezdrôtovú CD kvalitu.

DSC_2528

Po zvukovej stránke som nezbadal žiadne rozdiely medzi mojim starším modelom a novinkou. Obe zariadenia majú dvojicu výškových reproduktorov s priemerom jeden palec a dvojicu 4,5-palcových stredobasových reproduktorov. Spolu to činí 40 W, čo postačí na kvalitné ozvučenie menšieho bytu či väčšej miestnosti. Basy sú hutné, silné a dunivé. Bodka. Na malý drevený reprosystém hrajú naozaj prekvapivo dobre. Na svoje si tak príde aj náročnejší poslucháč. Stredy sú na tom výborne, nechýbajú výrazne vokály či presná reprodukcia gitár. To všetko, samozrejme, dopĺňajú čisté a jasné výšky reprodukované cez drobné reproduktory.

DSC_2524

Marley Get Up Stand Up je síce drahší, no výborný a mimoriadne imidžový reprosytém, ktorý sa postará o to, že sa vaša domácnosť rozžiari po zvukovej a dizajnovej stránke. Prítomnosť technológie Bluetooth a malého ovládača zasa poteší milovníkov komfortu a tých, ktorým sa kvôli pripojeniu zdroja zvuku nechce vstávať z gauča. Týždeň s Marley Get Up Stand Up Bluetooth bol príjemný, no bohužiaľ som sa musel vrátiť k svojmu staršiemu modelu, z ktorého som si Bluetooth verziu dodatočne urobil pripojením externého prijímača do AUX vstupu. Ak domov hľadáte niečo elegantné a výkonné, určite máte moje odporúčanie. Marley Get Up Stand Up poteší ako uši, tak aj oči.

Cena: 279,90 € (DesignBag.sk)

Hifisluchadla_reproduktory

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj