TEST Bose SoundLink Color II: „detský“ SoundLink je teraz už aj vodeodolný

0

Mierne infantilne vyzerajúci reproduktor z dielne Bose dostal vylepšenie. Dočkal sa druhej generácie, ktorá prináša viacero vylepšení. Okrem lepšieho zvuku pribudla odolonosť voči vode (IPX4) a možnosť cez reproduktor vybavovať telefonáty.

Špecifikácie:

Výkon: ??? W
Reproduktory: 1 x full-range reproduktor
Batéria: ??? mAh, výdrž do 8 hodín
Pripojenie: bezdrôtové, Bluetooth, NFC, AUX
Rozmery: 131 x 127 x 57 mm
Hmotnosť: 544 g

Balenie

V balení sa nachádza: reproduktor, nabíjací microUSB kábel, potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia

Bose SoundLink Color nie je úplne typickým reproduktorom z dielne tohto high-end výrobcu. Najmä v rôznych farebných prevedeniach pôsobí reproduktor trochu ako pre deti. Na tom však nie je nič zlé, trh je široký a požiadavky sú rôzne. Ja mám síce rád kombináciu kovu, kože, prípadne kvalitných plastov, avšak práve sýtofarebný modrý Color II sa mi svojim spôsobom páčil. Biely kolega potom pri ňom vyzeral veľmi slušne a uhladene.

Čo tento reproduktor robí iným, je veľká mriežka, ktorá pôsobí retro a pripomína staré prenosné rádia či vysielačky. Okrem toho je celé telo pogumované. Vďaka tomu prežije nejaký ten pád a taktiež odolá vode. IPX4 jasne hovorí, že reproduktor neponárajte, no dážď či pár kvapiek mu neublíži.

Ako som už spomínal v úvode, pribudol mikrofón, a teda aj možnosť telefonovať cez reproduktor. Všetky dôležité prvky nájdete na hornej stene, konektory (microUSB, AUX) sa usídlili v pravej stene. Novinkou je tiež NFC, takže majitelia podporovaných zariadení budú párovať novinku oveľa jednoduchšie. Nechýba ani Bose Connect, teda možnosť prepojiť dva reproduktory spolu a vytvoriť si systém, ktorý spoločne funguje perfektne.

Zabudovaná batéria vydrží na jedno nabitie približne 8 hodín, čo je vcelku slušná hodnota.

Zvuk

S cenovkou tesne pod 140 eur je tento drobec od Bose jedným z najlepšie znejúcich reproduktorov vo svojej triede. Hoci nepoznám presné parametre, stačili mi moje uši, aby som vedel posúdiť, že zvuk je oproti predchodcovi o niečo lepší a v porovnaní s väčšinou konkurencie kvalitnejší. O prednes sa stará jeden full-range reproduktor, ktorý veľmi pekne reprodukuje celé spektrum.

Hoci basy nie sú tak silné ako napríklad pri dosluhujúcom SoundLink mini 2, ponúknu dostatočnú intenzitu. Veľmi dobre si Color II rozumie s jemnejšou hudbou – jazzom, popom, rock-popom či napríklad soulom. Paradoxne, multiinštrumentálne skladby sú občas výzvou. Pogumovaný krpec má aj dobrú maximálku, ktorá dokáže naplniť jednu stredne veľkú miestnosť. Na bytovú párty si však radšej zaobstarajte väčší a výkonnejší model.

Záver

Bose SoundLink Color II je dobrý reproduktor a druhá generácia má zmysel. Priniesla zvýšenú odolnosť, lepší zvuk či možnosť telefonovať. Aj cenovka je viac než priaznivá. Avšak v tejto kategórii to bude mať drobec od Bose ťažšie, pretože za rovnakú cenu sa dá kúpiť napríklad nový JBL Flip 4, ktorý môžeme zvukovo porovnať, avšak ponúka úplne inú úroveň odolnosti, podľa mňa aj atraktívnejší dizajn, a to všetko za (do bodky) rovnakú cenu. Napriek tomu si myslím, že Bose SoundLink Color II si nájde svoju klientelu a na trhu sa nestratí.

Cena: 139 eur

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj