TEST Bose SoundLink Micro: majstri zvuku opäť predviedli svoju dokonalosť

1

Na testy nových reproduktorov od Bose sa vždy tak trochu teším. Aj keď je tam kvalita zaručená, nechýba ani element prekvapenia. Nebolo tomu inak ani teraz, keď sa mi do rúk dostala trojica malých SoundLink Micro.

Špecifikácie

Výkon: ??? W
Reproduktory: ???
Batéria: ??? mAh, výdrž do 6 hodín na jedno nabitie
Pripojenie: bezdrôtové, Bluetooth, NFC, AUX
Odolnosť: IPX7
Rozmery: 98 x 98 x 35 mm
Hmotnosť: 290 g

Balenie

V balení sa nachádza: reproduktor, nabíjací kábel, potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia

Štvorcový pôdorys s dĺžkou strany takmer 10 centimetrov patrí skutočne do kategórie „micro“. Bose sa tak rozhodlo doplniť rad SoundLink o doposiaľ najmenší model, ktorý veľkostne odpovedá napríklad konkurenčnému JBL Clip 2. Pri predstavení novinky som mal mierne skeptický názor na tohto drobca, nakoľko mikro reproduktory len veľmi ťažko dosahujú kvalitu tých, povedzme menších. Rozmery a objem totiž málokto oklame a aj keď v reklamných textov proklamuje solídne basy, väčšinou tomu tak nie je. To je výborný príklad práve spomínaného JBL Clip 2. Lenže, Bose do tých tri-a-pol centimetra hĺbky niečo dokázalo narvať. O tom si ale povieme neskôr.

Telo je vyrobené z pogumovaného plastu (alebo aj silikónu), vďaka ktorému sa nemusíte báť, že by sa vám reproduktor rozbil alebo oškrel pri menšom či väčšom páde. Dostupný je v troch farbách – black, orange a midnight blue. Všetky tri varianty môžete vidieť na fotkách. Bose však implementoval aj odolnosť voči vode a potopeniu. Ochrana IPX7 teda zaručí, že reproduktor môžete v pohode potápať. Osobne som to skúšal opakovane v cca pol metra hlbokej vode počas niekoľkých minút a obaja jedinci to prežili bez ujmy na zdraví. Samozrejme, potápať sa s ním do väčších hĺbok nemôžete (kvôli tlaku vody) a, okrem iného, spojenie cez Bluetooth sa vo vode stráca už po pár centimetroch. To je ale bežný fyzikálny jav vody.

To, že je reproduktor určený na aktívny životný štýl, naznačuje aj putko v zadnej (spodnej) časti reproduktora. Vďaka nemu si môžete SoundLink Micro pripnúť na volant bicykla či napríklad opásať ho okolo svojho popruhu na ruksaku. Využití je mnoho, stačí len trocha zaexperimentovať a svoj reproduktor máte zrazu bezpečne fixnutý.

Ovládanie prebieha prostredníctvom pätice tlačidiel, pričom na tele SoundLink Micro nájdete tiež LED diódu, ktorá signalizuje pripojenie cez Bluetooth a stav batérie (nabíjania). To prebieha cez dodávaný microUSB kábel. Škoda, že Bose neimplementovalo už nový štandard microUSB-C, ktorý dovoľuje aj rýchle nabíjanie. Batéria totiž vydrží na jedno nabitie okolo 6 hodín, čo je v praxi od štyroch do siedmich (v závislosti od hlasitosti).

Šikovnou funkciou je možnosť prepojiť si dva reproduktory spolu a vytvoriť si tak stereo mód alebo tzv. párty mód (multiroom). Spojenie je jednoduché, aplikácia Bose Connect pre iOS a Android vás poľahky nanaviguje k prvotnému spárovaniu, prepínanie medzi módmi je už potom otázkou jedného kliku.

Zvuk

Zvuk je to, čím ma Bose vždy dostane. Popravde, od modelu Micro som nečakal žiadnu veľkú slávu, skôr vyrovnaný zvuk, ktorý Bose vždy vie pekne vyladiť. Opak bol ale pravdou. Bol som doslova šokovaný. Toto malé čudo dokáže tak dunieť a príjemne zreprodukovať hlbšie basy, že som sa v momente zamiloval. To, čo dokázali majstri zvuku u Boseho, sa zatiaľ nepodarilo nikomu. Ani mojim obľúbencom v Bang & Olufsen. Micro hrá proste famózne.

Ako by som vám to v skratke opísal… Hm… Pamätáte si ešte na SoundLink Mini, ktorý si vyslúžil odo mňa veľkú chválu za svoj zvuk v kompaktnom tele? Tak oni to nejak proste dostali do ešte menšieho tela! A v stereo móde je to ešte krajšie. Samozrejme, že existujú aj lepšie reproduktory, ale vzhľadom na rozmery tohto drobca, je toto majstrovským dielom, ktoré si zaslúži vašu pozornosť.

Záver

Bose so svojim SoundLink Micro zas a znova ukázal, ako sa to má robiť. Priniesol produkt, ktorý sa poľahky prešplhal pomedzi stálice a usadil sa na provizórnom tróne micro reproduktorov, ktorým jednoducho nič nechýba. Je tu odolnosť voči vode (a ponoreniu), odolnosť voči pádom, relatívna dobrá výdrž batérie, možnosť prepojiť dva reproduktory spolu, ovládanie cez appku a v neposlednom rade fantastický zvuk. Klobúk dole, toto rozhodne stojí za vašich stodvadsať eur!

Cena: 120 eur

Zdieľaj.

O autorovi

Jeden komentár

  1. Hm, ale ta cena je sialena!!!! Jbl go a jbl go2 su za zlomok ceny. Pre koho je toto za tu cenu???? Deti privatizerov????

Odpovedaj