TEST Bose SoundLink Revolve a Revolve+: noví králi vo svojej triede

0

Bose po dlhšom čase konečne ukázal novinky, ktoré patria do radu SoundLink, avšak nahrádzajú populárne reproduktory mini. Sú nimi dvojica 360-stupňových vežičiek s označením Revolve a Revolve+.

Špecifikácie:

Výkon: ??? W
Reproduktory: 1 x 360-stupňový reproduktor
Batéria: ??? mAh, výdrž do 12 hodín (Revolve) / 16 hodín (Revolve+), nabíjanie cez microUSB
Pripojenie: bezdrôtové, Bluetooth 4.2
Rozmery: 151 x 82 x 82 mm (Revolve) / 184 x 104 x 104 mm (Revolve+)
Hmotnosť: 680 g (Revolve) / 907 g (Revolve+)

Balenie

V balení sa nachádza: reproduktor, nabíjačka, nadstavec pre EÚ, USA a UK, potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia

Z hľadiska dizajnu nie je čo vyčítať. Uniformný a chladný look, ktorý je tak typický pre Bose, je priam ideálny. Umiestnite si novinky kamkoľvek a uvidíte, že vás nebudú rušiť. Pocit chladu ešte viac umocňuje kovové prevedenie vonkajšieho obalu. Ťažko sa mi rozhoduje, či sa mi viac páči čierny alebo strieborný variant. Osobne som skôr za čiernu, ale keď ten strieborný priam dokonale zapasuje k môjmu iMacu a Macbooku. Ťažká dilema.

Ďalšia dilema je, či siahnuť po menšom alebo väčšom modeli. Oba hrajú fantasticky, funkčne sú na tom rovnako, akurát ten väčší má vyššiu výdrž na jedno nabitie (12 vs. 16 hodín), držiak a logicky väčší reproduktor. Ten inak smeruje nadol a je akusticky tak vyrobený, aby iba jediný menič dokázal ošetriť celé spektrum. Opäť raz máme možnosť vidieť majstrovské umenie Bose. Rozdiel medzi obomi modelmi je pritom rovných sto eur. Malý Revolve kúpite za 230 eur, väčšieho súrodenca si zaobstaráte za 330 eur. To už nie je až tak celkom veľký rozdiel, aby ste sa nerozhodli pre väčší model. Skutočná dilema to bude iba v prípade, ak sa rozhodnete pre dvojicu.

Práve spojenie dvoch Revolve reproduktorov je skutočne atraktívnym riešením. Vysvetlím. Ono totižto cez aplikáciu pre smartfóny (alebo manuálne prepínaním pomocou tlačidiel) môžete prepínať medzi dvomi režimami – tzv. Party Mode a Stereo. Práve Party Mode je vlastne multiroom riešenie – z oboch prepojených reproduktorov vychádza tá ista muzika. Pre mňa však audio zážitkom bolo stereo. Nastavenie je rýchle, latencia priam nulová a zážitok svetový. Pustite si live koncert a užívajte si perfektné rozloženie zvuku! Navyše, vďaka 360-stupňovému šíreniu sa s umiestnením nemusíte limitovať, ale môžete sa pekne vyhrať.

Zvuk

Oba reproduktory patria do obľúbeného high-end radu SoundLink, takže aj v prípade Revolve a Revolve+ sa môžete spoľahnúť na perfektný zvuk. Je cítiť, že od uvedenia SoundLink 3 a SoundLink mini 2 prešiel už nejaký ten čas a Bose sa so svojim zvukom posunulo ešte o kúsok ďalej. Hoci basy šli trocha do úzadia a už nie sú tak dunivé a výrazné ako pri týchto dvoch prenosných reproduktorov, hrajú veľmi príjemne, dynamicky a hlavne reálne.

Musím sa priznať, že veľmi mi učarovala čistota zvuku vo zvyšku pásmu, ktorá pri dobrej nahrávke bola skutočne kryštálovo čistá. Skúsil som si pustiť aj horšiu kvalitu streamu, no to už ma Bose vytrestal nepríjemným sprievodným šumením. Reproduktor je totiž tak nastavený, aby zdôraznil kvalitu a dal vám pocítiť prípadnú nekvalitu nahrávky.

Osobne som si najviac užil už vyššie spomínané live koncerty, ktoré som si púšťal cez Spotify v najvyššej streamovacej kvalite. 320 kbps postačí na to, aby ste sa cítili ako na koncerte. Zľava, sprava, odvšade počuť neutíchajúci dav divákov, ktorý bol pri stereo móde ešte viac zdôraznený. Veľký Revolve+ v spojení s druhým Revolve+ dokázal spraviť taký hurhaj, že aj susedia mali pocit, že sú na koncerte nebohého Davida Bowieho. Malý Revolve je zasa o čosi jemnejší a trochu menej kričí, avšak stále ponúkne rovnako kvalitný zvuk. Ten je príjemne naladený a znie skutočne živo. Pri vyšších hlasitostiach doslova cítite intezitu a skutočný zvuk nástrojov, hlavne tých klasických – neelektronických. Bose sa jednoducho so zvukom vyhral.

Záver

Napriek tomu, že doslova obľubujem Bang & Olufsen s ich príjemným, jemne sfarbeným zvukom, Bose v tomto prípade opäť raz určil, kto je král v oblasti malých high-endových reproduktorov. Revolve a Revolve+ sa nehrajú na žiadne boomboxy a nehrnú sa do boja s konkurentmi od JBL či Sony. Bose, spolu s Bang & Olufsen a ďalšími ponúkajú alternatívu pre všetkých poslucháčov, ktorým uši už dozreli a majú radšej reálny a čistý zvuk.

Cena: 230 eur (Revolve) / 330 eur (Revolve+)

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj