TEST Creative Chrono: rádiobudíky ešte nepovedali posledné slovo

1

Máte doma ešte rádiobudík? Asi už nie, pretože ich funkcia v našich životoch dávno skončila, iba že by nie… A práve to si povedali v Creative a stvorili Chrono – kombináciu rádiobudíka a odolného Bluetooth reproduktoru. A výsledkom je vcelku šikovné zariadenie pre masy.

Špecifikácie:

Výkon: ??? W
Reproduktory: 1 x fullrange reproduktor
Batéria: 2 200 mAh, výdrž do 8 hodín
Pripojenie: bezdrôtové, Bluetooth 4.2, AUX, microSD
Rozmery: 104 x 140 x 58 mm
Hmotnosť: 366 g

Balenie

V balení sa nachádza: reproduktor, nabíjací microUSB kábel, potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia

Dizajn je konzervatívny, najmä teda v testovanej čiernej verzii. Creative však pripravil aj hravejšie farebné varianty (modrá, žltá, červená). Hranaté tvary a štyri gumenné podložky jasne ukazujú ako si máte reproduktor postaviť. Po chvíľkovom preskúmaní však prídete na to, že vystúpená gumička okolo displeja nie je náhodným dizajnovým prvkom. Áno, reproduktor si môžete položiť „na stojato“, kedy nie je vidieť displej, alebo klasicky „na ležato“. Mimochodom, reproduktor je vodeodolný (IPX5), takže ani nejaká tá troška vody mu nezaškodí.

Displej je jednoduchý, podsvietený a ukazuje základné informácie. Zobrazuje aktuálny čas, ikonku aktuálneho módu prehrávania (SD/Bluetooth/FM/AUX) a hlasitosť (pri jej úprave). Ovládanie je jednoduché a intuitívne, známe z ostatných Creative výrobkov.

Šikovné putko môžete využiť na uchopenie reproduktoru, jeho prenášanie, alebo aj ako jednoduchý stojan pre pripojený mobil. Môj iPhone 7 Plus tam sadol dokonale.

Všetky dôležité konektory sú na zadnej strane. Nájdete tu konektor AUX pre pripojenie tradičného kábla s 3,5 mm jackom, port pre microSD kartu, na ktorú si môžete uložiť MP3-ky a microUSB konektor pre nabíjanie. Zadná strana tiež ukrýva malé tlačidlo pre rozsvietenie, resp. zhasnutie displeja.

Pripojenie cez Bluetooth je rýchle a pohodlné. Odporúčam stiahnuť appku pre iOS alebo Android (Sound Blaster Connect), v rámci ktorej si reproduktor môžete trocha personalizovať a hlavne nastaviť funkciu rádiobudíka, nastaviť čas apod.

Zvuk

Výrobca na svojej stránke píše o prekvapivo hlbokom zvuku. Na moje počudovanie hrá skutočne pekne. Väčšinou som skeptický pri pohľade na malé fullrange reproduktory s bassreflexom, ale malé Chrono prekvapilo. Naladenie zvuku je príjemné, hoci ide o mono zvuk. Basy sú citeľné, príjemne (a netradične) hlboké, no aj zvyšok pásma je vzhľadom na rozmery na dobrej úrovni.

Reproduktor prirodzene do popredia vyťahuje vokály, vďaka čomu zvyšok stredov trochu zaostáva. Avšak na takto malý reproduktor je to aj tak veľmi pekný a chvályhodný zvuk. Navyše, kúpou dvoch Chrono reproduktorov viete cez Bluetooth vytvoriť stereo zvuk.

Ako som už spomínal vyššie, zvuk možno preherávať cez Bluetooth, po kábli, z microSD karty, ale nechýba ani FM rádio. Obľúbené stanice či hudbu môžete počúvať približne 8 hodín. Toľko by mala vydržať zabudovaná 2 200 mAh batéria. Takým srandovým fun factom je, keď si navolíte maximálnu hlasitosť. V tomto momente pri hlbších basoch začne reproduktor jemne mierne rezonovať a vydáva taký výkon, že reproduktor doslova tancuje. Opatrne teda s maximálkou, aby vám repráčik neskĺzol niekam na zem.

Záver

Creative Chrono je šikovná krabička, ktorá prekvapí zvukom. No a ak ste naučení ešte stále vstávať za pomoci rádiobudíka, potom bude Chrono jasnou voľbou. Inak ide o ďalšiu hračku na poli Bluetooth reproduktorov, ktorá sa snaží nejakými extra funkciami uhryznúť si svoj kus koláča.

Cena: 49 eur

Zdieľaj.

O autorovi

Jeden komentár

  1. pekne, mna to celkom oslovilo vymenit svoj starucky radiobudik so svietacimi hodinami kupeny este v Rakusku prve dni po otvoreni hranic :)
    Skoda ze z recenzie som sa nedozvedel nic o intenzite osvetlenia, farbu typujem bielu podla fotky. Cervena by sa mi pacila viac, co uz.
    Ale impulz preskocil, idem dalej hladat recenzie na YT :P

Odpovedaj