TEST Creative Halo: blikajúci trendy reproduktor za pár drobných

0

JBL Pulse svojim príchodom na trh kedysi rozvíril vody inak bežných reproduktorov tým, že priniesol kombináciu reproduktoru a farebného displeja. Nastolený trend ďalej rozvíja a inšpiruje aj konkurencia, ktorá prichádza s podobnými riešeniami. Svojsky a kreatívne to poňal aj Creative, ktorý v prednej zrkadlovej stene ukryl LED pás, ktorý môže hýriť až 16 miliónmi farieb.

Špecifikácie:

Výkon: ??? W
Reproduktory: 2 x 40 mm fullrange reproduktor
Batéria: 2 200 mAh, výdrž do 8 hodín
Pripojenie: bezdrôtové, Bluetooth 4.2, AUX
Rozmery: 175 x 108 x 70 mm
Hmotnosť: 510 g

Balenie

V balení sa nachádza: reproduktor, nabíjací microUSB kábel, potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia

Po dlhšom čase tu máme konečne niečo iné. Creative išiel vždy svojou cestou a nesnažil sa dizajnovo napodobňovať nikoho. Napriek tomu, že trh je už dosť presýtený malými reproduktormi, Creative opäť našiel cestu ako zaujať. Do oválneho tela ukryl vyššie spomínaný LED pás. Vďaka tomu je predná, inak veľmi pekná zrkadlová strana, tak trochu výnimočná. LED pás vám totiž dokáže hádzať rôzne farby či už do rytmu hudby alebo ľubovoľne. Módov svietenia je dosť, mobilná aplikácia dokonca umožní nastaviť ďalšie možnosti.

Okrem toho ide o bežný plastový reproduktor, ktorý vyzerá omnoho drahšie, než v skutočnosti je. Vítam príjemnú cenovku nastavenú na 70 eur, ktoré nezabolia ani cieľovú skupinu – tínedžerov a dvadsiatnikov.

Novinka sa ovláda veľmi jednoducho a intuitívne, pričom ponúkne iba základné funkcie – a teda prehrá hudbu cez kábel alebo bezdrôtovo cez Bluetooth. Chýba NFC aj populárne funkcie známe z iných reproduktorov tejto značky, ako napr. možnosť vložiť microSD kartu s hudbou, apod. Zabudovaná batéria udrží reproduktor pri živote okolo 8 hodín, reálne som dosiahol výdrž okolo deviatich hodín pri strednej hlasitosti.

Zvuk

Zvukový prejav reproduktora hodnotím pozitívne. (Ne)prekvapuje ma, že Creative stále dokáže vyžmýchať z malého plastového tela vcelku solídny zvuk. Samozrejme, basy nie sú dunivé, avšak prítomné sú a nemožno tvrdiť, že by ich nebolo cítiť.

Takisto stredy a výšky sú v rámci svojej triedy na výbornej úrovni, sú čisté a bez rušivých elementov. Skrátka, za tie peniaze je ten zvuk naozaj výborný a hlasný.

Záver

Creative Halo je veľmi príjemným spestrením na trhu reproduktorov. Vyzerá dobre, dokáže svietiť rôznymi farbami (ale aj nemusí, ak nechcete) a dokáže prehrať prakticky akúkoľvek muziku na výbornú. Ak k tomu prirátam sympatickú cenovku, je to výborný adept na párty reproduktor pre mladých ľudí – či už na intráky k blížiacemu sa školskému roku alebo domov do detskej izby.

Cena: 69,90 eur

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj