TEST Creative iRoar Go: evergreen v kompaktnejšom tele a s odolnosťou navyše

0

Creative rozšíril rodinu reproduktoro ROAR o ďalší kúsok. Tentoraz kompaktnejší (až o 40 % menší než iRoar) iRoar Go prináša navyše odolnosť voči nepriaznivému počasiu. IPX6 zaručí, že novinke neublíži voda, prach či piesok. Okrem toho sa môžete tešiť na všetky fíčurky známe z reproduktorov Roar a priaznivú cenovku.

Špecifikácie:

Výkon: ??? W
Reproduktory: 1x basový reproduktor + 2x výškový reproduktor + 2x pasívny menič
Batéria: zabudovaná, výdrž do 12 hodín
Pripojenie: Bluetooth, NFC, USB (na dobíjanie pripojených zariadení), microUSB audio, microSD, AUX
Rozmery: 192 x 54 x 97 mm
Hmotnosť: 810 g

Balenie

V balení sa nachádza: reproduktor iRoar Go, nabíjačka, microUSB kábel, potrebná dokumentácia

img_8122

Dizajn a konštrukcia

iRoar Go vyzerá stále výborne, a to aj vďaka kvalitným materiálom, ktoré výrobca použil pri výrobe. Dizajn ostal zachovaný a tak sa vlastne stretávame s mierne upraveným a hlavne zmenšeným bratom modelu iRoar. Nie je však dôvod meniť úspešný dizajn, ktorý je navyše pekný a ľahko rozpoznateľný od konkurencie. Chválim Creative, že sa vybral vlastnou cestou a nekopíruje valcovité tvary, ktoré sú u konkurencie tak populárne (a často kopírované).

img_8128

Oceňujem tiež možnosť umiestniť si reproduktor do dvoch polôh.V stoji sú vám priamo viditeľné všetky ovládacie prvky, no ja preferujem uloženie reproduktoru na ležato, čo pôsobí oveľa prirodzenejšie. Hlavné ovládacie prvky sa usídlili na čele reproduktoru. Nájdete tu vypínacie tlačidlo, tlačidlá na úpravu hlasitosti, tlačidlo párovania/prijatia hovoru a volič zdroja zvuku. Tlačidlám sekunduje niekoľko LED diód, ktoré signalizujú, ktorý zo vstupov je práve aktívny (Bluetooth, microSD karta, USB audio alebo AUX).

img_8121

img_8123

Zvyšné tlačidlá nájdeme v hornej stene. Práve tu môžete ovládať zabudovaný MP3/FLAC/WAV prehrávač či spustiť obľúbený režim ekvalizéru ROAR. Opäť prítomná LED dióda s titulkom EQUALIZER signalizuje spustené vlastné nastavenie zvuku, ktoré si môžete upraviť v aplikácii pre smartfóny. Touto cestou môžete tiež diaľkovo ovládať reproduktor.

img_8118

img_8125

No a keďže som v úvode spomínal odolnosť voči vode (a nepriaznivému počasiu), všetky konektory sa ukrývajú pod dovjicou ochranných gumičiek. Nájdete tu čítačku microSD kariet, microUSB konektor, USB out pre dobíjanie zariadení, AUX IN a konektor pre nabíjanie. Škoda, že iRoar Go nemožno nabíjať cez univerzálny microUSB konektor. Snáď sa dočkáme v ďalšej verzii.

img_8124

Zvuk

Zvuk reproduktoru je typický pre Creative a jeho ROAR rad. Pri počúvaní bez spusteného akéhokoľvek ekvalizéru by som ho veľmi nemal za čo chváliť. Dokonca si dovolím povedať, že by som ho možno aj kritizoval. Je totiž akýsi nevýrazný, mdlý, chýba mu dynamika a žiadne pásmo nijak zvlášť nedominuje. Jediné, čím by si mohol získať vašu pozornosť, je maximálna hlasitosť. Stlačte však tlačidlo ROAR alebo si nastavte zvuk cez aplikáciu v rámci vlastného ekvalizéra a všetko sa zmení.

img_8120

Do popredia sa tlačia hutnejšie basy. Stredy a výšky sú ostrejšie, jasnejšie a krivka sa nastaví tak, aby ste si užili majoritu hudobných štýlov. Ak by som mal (po zvukovej stránke) k niečomu iRoar Go porovnať, bude to asi JBL Charge 3. Podobne ako on totiž dokáže generovať príjemný priestorový zvuk, úderné energické basy a ostré a čisté stredy s výškami.

img_8126

Záver

Novinka iRoar Go prichádza so zaujímavými zlepšeniami. Zvuk je príjemný a neublížilo mu ani zmenšenie rozmerov a zníženie hmotnosti. Navyše, Creative k balíčku bonusových funkcií pribalil aj odolnosť voči ošpliechaniu vodou, čo sa zíde. Konečne tak dostávame plnohodnotný Roar, ktorý sa postupne vyvíja na jeden z najlepších prenosných reproduktorov na trhu.

Cena: 179 eur

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj