TEST House of Marley Get Together: konečne poriadny Bluetooth reproduktor!

0

Posledné dni nám v redakcii spríjemňoval deň nový reproduktor z dielne House of Marley. Prenosné Bluetooth zariadenie nesie meno Get Together a pokúsi sa získať si svojich fanúšikov hlavne tradičným Marley dizajnom, kvalitnou konštrukciou, výborným zvukovým prednesom a predovšetkým sympatickou cenou.

Špecifikácie

Výkon: 2 x 10 W
Reproduktory: 2 x 3,5″ + 2 x 1″
Batéria: zabudovaná, výdrž 8 hodín
Pripojenie: Bluetooth, AUX, USB (výstup, na nabíjanie)
Rozmery: 127 x 401 x 81 mm
Hmotnosť: 2,7 kg

Balenie

Krabica reproduktora sa nesie v tradičnom Marley štýle. Je kartónová a všetky jej časti sú vyrobené z ekologických materiálov. V jej vnútri nájdete zabalený reproduktor, manuál a ďalšiu malú škatuľku, ktorá v sebe ukrýva nabíjačku so štvoricou nadstavcov pre rôzne krajiny a prepojovací kábel s 3,5 mm jackom na oboch stranách. Pochvalu si výrobca zaslúži najmä za prítomnosť nadstavcov pre sieťový adaptér. Marley Get Together tak bez akýchkoľvek problémov môžete vziať kamkoľvek do sveta.

DSC_2535

Dizajn a konštrukcia

Po dizajnovej stránke ide opäť o špičku, na ktorú sme pri Marley produktoch už od začiatku zvyknutí. Veď nakoniec, posúdiť môžete z priložených fotografií. Ako obvykle, aj tentoraz boli na výrobu použité ekologické materiály. Prednú a zadnú stranu tvorí bambusové drevo. Stredom ide po celom obvode reproduktoru poťah z REWIND látky.

DSC_2538

Najmä vďaka použitému (a veľmi efektnému!) drevu sa vyšplhala hmotnosť reproduktora na 2,7 kilogramu. Aj kvôli svojim rozmerom (šírka až 40 cm) tak nemôžeme hovoriť o úplne prenosnom reproduktore. Predsalen, Marley Get Together nemôže konkurovať takmer až vreckovým prenosným reproduktorom od konkurencie. Aj napriek tomu však nezaberie v batohu veľa miesta.

DSC_2542

Predná strana obsahuje okrem štvorice reproduktorov (2 x 3,5-palcový stredo-basový reproduktor + 2 x 1-palcový výškový) aj vyrazené logo Marley. Nič viac tu nehľadajte. Marley stavil aj pri tomto výrobku na čistý a minimalistický dizajn. Niekoho možno zamrzí chýbajúca ochranná sieť na reproduktoroch (ako má napríklad Get Up Stand Up), nám však nechýbala. Pri častom prenášaní však treba dávať pozor, aby sa blana reproduktoru nepoškodila, keďže v balení chýba puzdro.

DSC_2545

Vrchná časť ukrýva štvoricu nenápadných tlačidiel – plus a mínus na úpravu hlasitosti, tlačidlo s logom Bluetooth (na spustenie párovania) a ON/OFF tlačidlo. Zaujímavá je ešte zadná strana s bass-reflexovým výduchom, USB výstupom slúžiacim na nabíjanie mobilu, AUX vstupom pre káblové pripojenie zdroja, vstupom pre nabíjačku a LED diódou informujúcou o stave batérie. Tá by podľa údajov výrobcu mala vydržať približne 8 hodín na jedno nabitie. Nám sa podarilo dosiahnuť 7 hodín prehrávania a reproduktor hral ďalej.

DSC_2547

V čom Marley Get Together zaostáva za konkurenciou je absencia technológie NFC. Naopak, ponúkne atraktívny dizajn, kvalitnú konštrukciu, štvoricu reproduktorov s bass-reflexom a výbornú výdrž na jedno nabitie.

DSC_2549

Zvuk

V prvom rade musím o Marley Get Together povedať, že hneď ako si reproduktor spárujete s mobilom, okamžite zabudnete na akúkoľvek vec, ktorú ste mu doposiaľ vytkli alebo chceli vytknúť. Čo tam po NFC, čo tam po kompaktnejších rozmeroch… Kto vám dá takýto zvuk a takúto hlasitosť? Osobne som zatiaľ skutočne netestoval hlasnejší reproduktor. Marley Get Together prekonáva konkurenčné reproduktory svojou maximálkou minimálne raz tak, ak nie aj viackrát. Nebojím sa povedať, že reproduktor vám pokojne ozvučí domácu párty a s kľudom vám potvrdím, že vám nahradí váš mikrosystém. Hlasitosť reproduktoru Get Together je naozaj fascinujúca, o to viac, že basy, stredy a ani výšky neprehráva s chybami, a to ani na najvyššom stupni.

DSC_2553

Samotná kvalita prednesu je na vysokej úrovni. Zvuk je vyladený výborne. Chýbalo mi iba výraznejšie počiatočné basové frekvenčné spektrum. Inak sú hĺbky zvládnuté v rámci konštrukcie a možností reproduktora na jednotku. Dynamiku a silu basov podporuje bass-reflexová konštrukcia. Užil som si tak nielen silné funky beaty Jamiroquaia, ale aj hlbšie pasáže pri Jay Z-ho poslednom albume Magna Carta Holy Grail.

DSC_2552

Stredy sú vďaka prítomnosti dvoch stredobasových reproduktorov zvládnuté rovnako výborne. Vokály sú čisté a jasné. Veľmi pekne si reproduktor poradil aj s mojim obľúbeným live koncertom Coldplay, ktorý je naozaj pestrý na prevetranie frekvencií stredného pásma. Hlas Chrisa Martina je výrazný, rovnako ako aj gitary, piano a ostatné použité nástroje. Pásmo výšok je čisté, jasné a presné. Starajú sa o to dva jednopalcové tweetery.

DSC_2554

Jediným rušivým elementom zvuku je tichý šum pri prehrávaní cez Bluetooth. Pri spustenej hudbe si ho ani nevšimnete, osobne som ho postrehol iba pri najnižšej hlasitosti či pozastavenom prehrávaní. Reproduktor tiež disponuje automatickým vypínaním, vďaka čomu dokáže ušetriť nemálo kapacity batérie. Auto shutdown nastane po pár minútach bez prehrávania.

DSC_2543

Záver

House of Marley Get Together som si naozaj zamiloval. Je elegantným doplnkom nášho nábytku, je nápadný a štýlový zároveň, má skvelý zvuk a neuveriteľnú hlasitosť a tá výdrž je tiež postačujúca. Viem si predstaviť, že by som Get Together využíval pri športovaní – v zime v posilňovni, v lete pri futbale či volejbale alebo na záhradnej žúrke s kamarátmi. Ide o naozaj šikovný reproduktor s výborným nastavením ceny. Vďaka tomu sa má šancu stať nielen slovenským bestsellerom.

Cena: 159,90 € (Designbag.sk)

Hifisluchadla_reproduktory

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj