TEST MAC Audio BT Style 1000: ďalší zaujímavý bojovník v triede drobcov

0

MAC Audio nie je žiadnym nováčikom. V oblasti audiotechniky sa pohybuje už nejakú tú dobu. Okrem car hi-fi a poriadnych soundbarov či multikanálových zostáv sa však vrhol aj na prenosné audio. Jednou z prvých lastovičiek na našom trhu je aj drobec BT Style 1000.

Špecifikácie:

Výkon: ??? W
Reproduktory: 1 x 1,5″ full-range reproduktor
Batéria: ??? mAh, výdrž do 4 hodín
Pripojenie: bezdrôtové, Bluetooth 4.2, AUX
Rozmery: 83 x 68 x 33 mm
Hmotnosť: ??? g

Balenie

V balení sa nachádza: reproduktor, nabíjací microUSB kábel, putko, potrebné dokumenty

Dizajn a konštrukcia

Nebudeme si klamať, MAC Audio postavilo svoj reproduktor na úspechu konkurenčného JBL Go. Rozmery a tvar sú takmer na chlp rovnaké. Go je možno o milimeter vyšší a o ďalší milimeter užší. Inak je základ rovnaký. Plastové telo s pogumovaným povrchom, vpredu veľká mriežka. Reproduktor od MAC Audio je však značne ťažší než JBL Go. Rozdiel bude určite dobrých 20-30 gramov.

MAC Audio sa však rozhodlo lepšie využiť prednú mriežku, a tak si ich reproduktor kúpite aj s potlačou na prednej mriežke. Na výber je päť motívov. Trochu iné je aj usporiadanie ovládacich prvkov. Všetky dôležité sú v prípade MAC Audio v pravej stene (microUSB na nabíjanie, AUX a ON/OFF prepínač), zatiaľ čo JBL Go má konektory v pravej stene a päť ovládacích tlačidiel na vrchnej stene.

Čo ma však potešilo v prípade MAC Audio je prítomnosť putka v balení. Oba reproduktory totiž majú otvor naň, JBL však do svojho balenia putko nedáva. Ďalším (ne)zanedbateľným rozdielom je absencia mikrofónu v prípade repráčiku od MAC Audio. Cez JBL Go si teda v pohode zavoláte, cez MAC Audio si „iba“ prehráte hudbu.

Zvuk

Aj tu je, samozrejme, cítiť rozdiel. JBL Go hrá o niečo krajšie, nie však veľmi výrazne. Je to vecou vkusu, mne sa však zvuk Go páčil o trocha viac, keďže je zameraný skôr na stredy a výšky. Malý konkurent BT Style 1000 je zasa naladený na vyššie stredné frekvencie a výšky. MAC Audio vďaka tomu pri priamom porovnaní znie trošku viac ampliónov. Nie je to však nič, čo by ste správnym nastavením ekvalizéra v Spotify nespravili.

Basy oba reproduktory nezvládajú prehrať nijak zvlášť výrazne. V tomto sú si rovní. Čo sa týka maximálnej hlasitosti, aj tu sú si podobní. MAC Audio je, pocitovo, o stupeň hlasnejšie. Oba hrajú pri maximálke pekne čisto, bez chrčania a skreslenia.

Záver

MAC Audio je celkom zaujímavá alternatíva k JBL Go a pestrým spestrením medzi hráčmi v tejto triede. V jeho prospech hovorí cenovka 19,90 eur, ktorá je o desať eur nižšie ako pri JBL. Oželieť však budete musieť dlhšiu výdrž (4 hodiny vs. 5 hodín), ovládacie tlačidlá či o kvapku lepší zvuk. Oproti Go však dostanete v balení užitočné putko. No a na záver dodám už len, že oba reproduktory nie sú vodeodolné ani vodotesné, takže hlavným rozhodovacím faktorom bude zrejme asi iba cenovka.

Cena: 19,90 eur

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj