TEST: Scosche boomCAN

0

Scosche boomCAN je jedným z množstva malých prenosných reproduktorov, akých na našom trhu nájdete desiatky. Tento minireproduktor však ponúka niečo viac, čím sa odlišuje od svojich konkurentov. Má hliníkové odolné telo, zabudovanú batériu a hrá prekvapivo nahlas.

Balenie

V maličkom balení príliš nepresahujúcom veľkosť samotného reproduktoru nájdete všetko, čo na cestách potrebovať. V malom puzdre sú zabalené prepojovacie káble s 3,5 mm jackom a tiež microUSB konektorom, ktorý slúži na nabíjanie zabudovanej batérie.

SONY DSC

Dizajn a konštrukcia

Tento 63 mm vysoký a 51 mm široký oválny reproduktor patrí k tomu najmenšiemu, čo na našom trhu môžete dostať. Svojimi mimoriadne kompaktnými rozmermi sa tak zmestí aj do vrecka nohavíc, no a v batohu či taške zaberie naozaj minimum miesta. Oceňujem hliníkovú konštrukciu tela, ktorá prispieva k odolnosti. Scosche boomCAN teda vydrží aj hrubšie zaobchádzanie a nebál by som sa ho brať prakticky kamkoľvek. V spodnej časti tela nájdeme modrú LED diódu, ktorá signalizuje stav napájania, microUSB konektor slúžiaci na nabíjanie batérie a 3,5 mm vstup pre klasický jack. Ten slúži aj pre prepojenie s viacerými reproduktormi boomCAN. Zapojiť si ich v rade môžete teda hneď niekoľko. V dolnej stene sa nachádza jednoduchý vypínač, ktorý ľahko nahmatáte aj naslepo. Horná stena ukrýva pod mriežkou 35 mm široký reproduktor. Pod ním sa nachádza nabíjateľná Li-Ion batéria, ktorá podľa výrobcu zvláda prehrávať hudbu až 7 hodín.

SONY DSC

Zvuk

Výkon malého reproduktoru nie je oslnivý, no postačuje na bežné počúvanie hudby. Slabé sú samozrejme basy. S prihliadnutím na rozmery a cenu sú na tom pomerne dobre stredy aj výšky. Najväčším prekvapením je hlasitosť tohto malého čuda. Skutočne by som nečakal taký rámus od takto malého valčeka. V tomto momente teda zabúdam na kvalitu zvuku, hlasitosť je prvoradá. A tá postačí na ozvučenie malej opekačky či pikniku niekde v prírode. Ďalším plusom je zvládanie prehrávania hudby aj na vysokých hlasitostiach. Chrčanie a rezonovanie sa objavuje až pri maximálnej hlasitosti na iPhone a silne polyfonickej skladbe. Skladby s menším počtom nástrojov zvláda prehrávať bez chrčania aj na maximálke.

SONY DSC

Záver

Scosche boomCAN prekvapil. Má super rozmery, odolné telo, skvelý výkon čo sa týka hlasitosti a zabudovanú nabíjateľnú batériu. Problémom môže byť cena, ktorá sa pohybuje okolo 25 eur. Obávam sa, že nie každý bude ochotný zaplatiť za malý mobilný reproduktor viac ako 10 eur. Scosche boomCAN však nie je tak celkom ako ostatné reproduktory. Ponúka toho oveľa viac za adekvátnu cenu. Ak sa často pohybujete mimo domu a radi si so sebou nosíte svoju obľúbenú hudbu, boomCAN je skvelým a naozaj hlasným riešením.

Cena: 26,99 € (Calstac.eu)

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj