Hľadá sa niekto, kto miluje audiotechniku

1

Každý človek raz dospeje do životnej chvíle, kedy musí prioritizovať a zhodnotiť, čomu sa dokáže venovať a čo už je nad jeho sily. Takáto chvíľa práve nastala aj pre mňa. Moje dieťa, ktoré vzniklo takmer presne pred piatimi rokmi, a ktoré medzičasom veľmi vyrástlo, zanedbávam.

Myšlienka založiť portál DoUcha.sk mi skrsla cez vianočné obdobie v roku 2012, kedy som si hľadal kvalitné slúchadlá a snažil som sa nájsť portál, ktorý sa venuje audiotechnike. Nie okrajovo, ale podrobne a so zanietením. Nič také som však nenašiel. Práve v tej chvíli som sa cieľavedomo rozhodol, že túto dieru na trhu vyplním. Oslovil som kamarátov, ktorí mi pomohli s prvým dizajnom, úžasným logom (díky Tomáš!) a názvom (dík Rišo!). Necelé dva mesiace na to som web DoUcha.sk spustil.

Prvý rok bol ťažký, ale s odhodlaním a nejakými známosťami v PR vodách som sa snažil kontaktovať zastúpenia značiek, aby som si získal ich dôveru a oni mi požičiavali všetky tie úžasné slúchadlá a reproduktory na test. Aj vďaka doteraz výborne fungujúcej spolupráci sa podarilo vytvoriť obrovský katalóg recenzií desiatok až stoviek slúchadiel a reproduktorov. Na túto päťročnú robotu som patrične hrdý a až na pár výnimiek (opäť ďakujem, tentoraz externým pomocníkom – Andrejovi a Martinovi) som to doposiaľ dokázal ťahať zväčša sám.

Dnes to však viem triezvo zhodnotiť a na DoUcha.sk jednoducho nemám čas. Mám množstvo iných projektov, ktoré mi kradnú čas, ale srdce mi nedovolí tento (vôbec prvý) len tak uzavrieť. Je to moje prvé dieťa, niečo, čo som vytvoril zo srdca pre ľudí, akým som bol aj ja. Pre tých, ktorí majú záujem čítať o audiotechnike a nájsť všetky dôležité informácie, ktoré sú kľúčové pri kúpe nového produktu.

Preto by som bol rád, ak by sa našiel niekto, kto si moje dieťa adoptuje. Kto sa o DoUcha.sk postará a kto bude rovnako rád písať a naďalej zásobovať čitateľov novými informáciami. Oni si to totiž zaslúžia, pretože sú to práve čitatelia, ktorí dali šancu na život tomuto webu.

Preto v prípade, že by ste mali záujem o web, jeho kúpu, či spoluprácu na ňom, budem rád, ak ma budete kontaktovať e-mailom na michal@doucha.sk. Mojim želaním je, aby sa tento web dožil aj okrúhlejších narodenín, než sú tie piate. Ja však, bohužiaľ, musím uprednostniť iné veci.

Ďakujem.

– Michal Krajčír

Zdieľaj.

O autorovi

Jeden komentár

  1. 5 rokov super prace …ale ked sa nieco ani za tak dlhy cas nepodari viac pretlacit do povedomia ludi, tak nieco bolo asi spatne … mne napríklad vadilo, ze pod clankami sa prakticky nediskutuje.. velakrat si clovek v diskusii najde dalsie hodnotne informacie a skusenosit z praxe .. uvidim aj tu, ci vôbec pribudne nejaka reakcia :)P

Odpovedaj