SKÚSENOSTI: House of Marley Rise Up

0

“Skúsenosti” sú séria článkov, ktoré nepíše redakcia DoUcha.sk, ale čitatelia. So skúsenosťami s vašimi slúchadlami či reproduktormi sa môžete podeliť a zaslať nám ich na náš redakčný e-mail redakcia@doucha.skČlánok po dohode s autorom zverejníme a prípadne oceníme. So svojimi skúsenosťami so slúchadlami House of Marley Rise Up sa s nami podelil Martin Ferenc.

IMG_9507

Do rúk sa mi na vyskúšanie dostal model Rise Up od House of Marley. Bol to vôbec môj prvý kontakt s touto značkou a rozhodol som sa so svojimi dojmami podeliť.

Na úvod sa trochu rozpíšem o ich dielenskom spracovaní, keďže skutočne je o čom.Výrobca je známy používaním recyklovaných a earth-friendly materiálov, čo mi je sympatické. Použitie materiálov v prípade Rise-upov však nepovažujem len za prvoplánové, ale aj skutočne funkčné. Recyklovaný hliník zaručuje odolnosť a zároveň stále prijateľnú hmotnosť, jemné kožené náušníky zasa dobre odhlučnené a vcelku pohodlné počúvanie. Zaujala ma tiež textília, ktorá dominuje celým slúchadlám – na stránke výrobcu sa dozvedám, že ide o mix konopných vlakien a vlákien z recyklovaných PET produktov. Treba však spomenúť, že spomenutá textília spolu s kožou je výhradou farebného prevedenia „Saddle“.

IMG_9511

Už na pohľad pôsobia veľmi odolne a kvalitne. Rovnaký pocit som z nich mal aj počas nosenia. Na hlave držia ako prikované a pokiaľ som ich nemal nasadené príliš dlho, nebol to problém. Po pár hodinách už začínali tlačiť. Nemáme všetci rovnakú hlavu ani uši, takže pred prípadnou kúpou ich odporúčam vyskúšať.

IMG_9523

Kábel zakončený L-kovým 3.5 mm jackom je potiahnutý textíliou, takže sa vám nezamotá. Ovládanie na ňom vybavené reguláciou hlasitosti, tlačidlom play/pause/prijatie hovoru a mikrofónom, nabáda vziať slúchadlá na ulicu. Rise-upy si bez problémov poradili s iPodom aj mobilom, problémom nebola nízka hlasitosť ani slabé odhlučnenie ruchov mesta.

IMG_9513

Čo sa zvuku týka, určite neurazia. Rozhodne ale nejde o slúchadlá s neutrálnym zvukovým prednesom. Basy sú o niečo silnejšie, no v norme a bez zlievania nástrojov. Stredné pásmo podľa mňa zvládali poslabšie. Občas som mal pocit, akoby boli niektoré nástroje vzdialené a zastreté. Výšky však už boli opäť živé a výrazné. Závisí, čo cez ne pustíte – hip-hop a reggae im podľa mňa svedčí viac, než rock a IDM.

IMG_9514

Za cenu približne 160 eur ide o veľmi kvalitné, detailne spracované slúchadlá, vyhotovené z recyklovaných a eko-materiálov, a s pomerne slušným zvukom. Ich „nedostatky“ sú skôr vecou osobných preferencií každého z nás.

IMG_9515

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj