TEST Beyerdynamic Xelento: technologický šperk za (takmer) tisícku

0

Beyerdynamic splnil sny mnohým audiofilom, ktorí nechcú trepať so sebou veľké a neforemné slúchadlá na cesty, no nechcú sa vzdať komfortu luxusného zvuku. Dámy a páni, predstavujem vám slúchadlá Xelento.

Špecifikácie

Konštrukcia: uzavreté, in-ear
Frekvenčný rozsah: 8 – 48 000 Hz
Citlivosť: 110 dB
Impedancia: 16 Ohm
Kábel: káblové s ovládaním
Hmotnosť: ??? g

Balenie

V balení sa nachádza: slúchadlá, dvojica káblov (pre Android a iOS), 10 nadstavcov, puzdro, potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia

Dokonalý minimalizmus. Tak by som pomenoval vzhľad týchto slúchadiel. Kov, jednoduchý a funkčný dizajn a kvalitné nadstavce robia z týchto slúchadiel doslova šperk, ktorý môžete nosiť a počúvať. Lesklé kovové slúchadlá dopĺňa tenký biely kábel, ktorý je na jednej strane zakončený 3,5 mm jackom a na druhej MMCX konektormi. Kábel je výbornej kvality, bez tendencie zamotávať sa.

Z hľadiska komfortu ich hodnotím na jednotku. Po vybratí správneho nadstavca padnú do ucha jednoducho excelentne. Z uší vôbec nevypadávajú a vďaka tomu, ako ich Beyerdynamic navrhol, sú tiež veľmi jemné a mäkké. Skrátka, za svoje peniaze dostanete adekvátnu kvalitu.

Zvuk

Zvuk slúchadiel Xelento je naladený dynamicky s dôrazom na detaily. Šírka a hĺbka pásma je skutočne výborná. Najsilnejšou stránkou slúchadiel sú basy, ktoré sú prirodzené, veľmi dobre reprodukované a s dobrou energickosťou. Dostatočne hlboké vyladenie, ktoré siaha až k najnižším frekvenciám, ktoré ľudské ucho dokáže zachytiť, poteší nielen audiofilov, ale aj laikov.

Stredné pásmo je bohaté a detailné. Nástroje krásne vyniknú a z reprodukcie doslova cítiť intenzitu každého jedného z nich. Na vysokej úrovni je tiež soundstage, vďaka ktorému si uvedomíte, ako špičkovo sú jednotlivé nástroje od seba odsadené. To všetko zaklincováva zvyšok výškového frekvenčného pásma, ktoré je jasné a čisté.

Záver

Beyerdynamic Xelento sú slúchadlá, ktoré audiofilom plnia ich sny. Sú malé, prenosné, s dôrazom na detail, no a navyše ich je možné nosiť vďaka ich kompaktnosti prakticky kamkoľvek. Ich cenovka je síce viac než šokujúca, no za túto nemalú sumu ponúknu obrovské množstvo (kvalitnej) muziky.

Cena: 999 eur

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj