TEST House of Marley Legend: zrodila sa legenda medzi in-ear slúchadlami

0

Slúchadlá House of Marley Legend sedia na samom vrchu ponuky in-ear modelov tejto značky. Podobne ako všetky ostatné produkty značky House of Marley, aj vlajková loď je vytvorená z ekologických materiálov a dôrazom na perfektné detaily. V redakcii DoUcha.sk sme mali možnosť testovať slúchadlá Legend ešte predtým, než sa dostanú do obchodov.

Špecifikácia

Konštrukcia: uzavreté, intraaurálne
Frekvenčný rozsah: 12 Hz – 22 kHz
Citlivosť: 109 dB
Impedancia: 45 Ohm
Kábel: neodpojiteľný, 1,3-metrový s trojtlačidlovým ovládačom
Hmotnosť: 5 g

DSC_2570

Balenie

Ako je už zvykom pri značke House of Marley, balenie je opäť raz štýlové. Tentoraz sa nestretávame s kartónovou škatuľou s priehľadným plastom a náhľadom dnu, ale s akousi efektnou „knižkou“, ktorú je možné otvoriť z oboch strán. Magnetické uzatváranie drží balenie pokope.

DSC_2571

Po otvorení na vás vykuknú zabalené slúchadlá spolu s malým koženým puzdrom. Ak sa rozhodnete „knižku“ otvoriť zozadu, isto vás poteší prítomnosť ôsmych ďalších silikónových nadstavcov. Okrem toho nájdete v balení aj redukciu do lietadla.

DSC_2573

DSC_2578

Dizajn a konštrukcia

Dizajn sa nesie v tradičnom duchu značky Marley. Legend svojim vyhotovením ašpirujú na jedny z najkrajších in-ear slúchadiel na slovenskom trhu. Opäť sa stretávame s recyklovaním hliníkom doplneným FSC drevom. Použitie prémiových materiálov tak nepoteší len oko, ale tiež dokazuje, že slúchadlá čo-to vydržia.

DSC_2580

Výrobca v prípade kábla siahol po tradičnom látkovom poťahu s rasta vzorom. Ten sa z nových modelov nenápadne vytrácal, no vlajková loď in-ear modelov sa opäť vracia k pôvodným koreňom značky. Kábel je 1,3-metra dlhý, obsahuje trojtlačidlový ovládač (na ovládanie hlasitosti a hovoru) a je zakončený pozláteným L-kovým 3,5 mm jackom.

DSC_2583

Po konštrukčnej stránke ide o kvalitné slúchadlá, ktoré zodpovedajú svojej cene. V ušiach držia výborne, a to aj vďaka piatim párom silikónových nadstavcov, ktoré nájdete priamo v balení. Každý si tak nájde tu správnu veľkosť. Ja osobne neholdujem in-ear slúchadlám, no Legend mi sadli a v ušiach netlačili tak, ako mnohé iné modely konkurenčných značiek. Ergonómia je však výhradne subjektívnou vecou, takže berte moje hodnotenie s rezervou.

DSC_2584

Zvuk

Podľa výrobcu sú slúchadlá zvukovo nastavené tak, aby reprodukovali hudbu spôsobom, akým ju hudobníci v skutočnosti nahrali. Už po pár desiatkach sekúnd strávených so slúchadlami zistíte, že Legend sú schopnejšie, než ktorékoľvek in-ear slúchadlá značky Marley vyrobené doposiaľ.

DSC_2585

Narozdiel od svojich starších a lacnejších sesterských modelov, Legend produkujú silný, no naturálny zvuk, ktorému chýba hlboký bas. Nečakajte tak od slúchadiel výrazné dunenie, skôr o mäkké a jemnejšie podanie basov. Legend sa tak viac než na jednoduchú a tvrdú elektroniku hodia na počúvanie melodickejších skladieb s využitím viacerých nástrojov. Potvrdzujú to aj dobre vyvážené a jasné stredy a výšky.

DSC_2588

Záver

Ak túžite po peknom a vyrovnanom zvuku s triezvym podaním hĺbok, chcete si užívať viaceré hudobné žánre (od reggae až po operu) v rovnakej kvalite a potrebujete štýlový a kompaktný dizajn, potom Marley Legend budú pre vás ako stvorené. Hoci ich cenovka nie je najmenšia, za svoje peniaze dostanete kvalitný kus hardvéru, doslova high-end medzi in-ear slúchadlami.

Cena: 169,90 € (Designbag.cz)

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj