TEST: House of Marley Liberate

0

Pred pár dňami sa mi do rúk dostali nové slúchadlá od House of Marley. Aby som bol konkrétnejší, ide o model Liberate, ktorý je kompletne vytvorený podľa mierne pozmenenej filozofie výrobcu. To v našom prípade znamená menej rasta vzorov, nové balenie a zopár dizajnových zmien.

Na úvod prezradím o modeli Liberate len toľko, že v zahraničí dostávajú výborné hodnotenia a často sú označované ako TOP slúchadlá s cenovkou pod 100 eur (resp. 100 $). U nás sa ich cena zastavila tesne pod hranicou spomínanej stovky a či ich aj my zhodnotíme ako to najlepšie, čo môžete dostať za stovku, sa dočítate nižšie.

Balenie

Ako si môžete všimnúť na fotografii, balenie ostalo podobné, no zmenila sa jeho veľkosť a tiež grafika na prednej strane. Nájdeme tu oveľa hladší dizajn spolu s iba veľmi malým rasta vzorom. Pribudlo priehľadné „okno“, aby ste slúchadlá mohli vidieť aj „naživo“. Vo vnútri krabice sa toho ale už nezmenilo veľa. Výplň tvorí kostra z recyklovaného papiera, ktorá drží slúchadlá a vo vnútri ukrýva štýlové látkové puzdro spolu s malou škatuľkou. V nej nájdete zmotaný kábel a potrebné dokumenty.

DSC_1363

Dizajn a konštrukcia

Na začiatok musím veľmi pochváliť prácu dizajnéra. Liberate pôsobia extravagantne a pritom veľmi solídne. Elegantne a štýlovo tu nájdete skombinované rôzne materiály, typické pre značku House of Marley. Počítať tak môžete napríklad s pevným mostom z recyklovaného kovu. Jeho obšitie a tiež vonkajšie obšitie náušníkov je z látky, ktorú nájdete aj na puzdre, kruhový kryt mušiel slúchadiel s logom Marley je zasa z FSC dreva a náušníky majú na sebe ekologickú kožu. Toto je skrátka majstrovská kombinácia tých najlepších materiálov.

DSC_1384

Niektorých možno zamrzí, že slúchadlá nie je možné poskladať do kompaktnejších tvarov. Mne to tentoraz nechýbalo, keďže slúchadlá sú ľahké a výrobca k nim dodáva puzdro, v ktorých by sa nemali poškodiť. Zaberú síce viac miesta, no Liberate nepatria medzi veľké slúchadlá.

DSC_1374

Z oboch slúchadiel vychádza neodpojiteľný kábel zakončený 3,5 mm jackom v tvare písmena L. Na kábli samozrejme nechýba ovládač, ktorý však dokonale funguje iba so zariadeniami Apple. V ostatných smartfónoch funguje rôzne – treba vyskúšať. Na malom ovládači nájdete tiež zabudovaný mikrofón na telefonovanie.

DSC_1378

Ako som už vyššie spomínal, slúchadlá sú ľahké, nosia sa príjemne a na hlavu netlačia. Tlak náušníkov na uši je ideálny. Slúchadlá vďaka tomu držia na hlave pevne a vôbec nepadajú ani pri prudších pohyboch. Z hľadiska komfortu ide o skvelé slúchadlá – dobre tlmia okolitý hluk a zároveň netlačia.

DSC_1379

Zvuk

Dostávame sa konečne k časti, prečo by si (okrem iného) mali slúchadlá House of Marley Liberate zaslúžiť patričné ocenenie. Ich zvukový prednes je skrátka perfektný. Takto si predstavujem zvuk pre svoje slúchadlá pri každodennom počúvaní, napríklad pri práci či na ceste z nej.

DSC_1386

Samozrejme, nejde o žiadny audiofilský sound, ktorý vám vašu tisíckrát napočúvanú skladbu zahrá inak. Liberate však ponúknu perfektne vyvážený zvuk naprieč celým frekvenčným pásmom. Počnúc verne reprodukovaným a ideálne silným basom, cez neskreslené stredy až po jasné výšky. Vďaka tomu všetkému je zvuk veľmi dynamický, živý a čistý. A to nech počúvate prakticky akýkoľvek hudobný štýl.

DSC_1382

Najviac sa slúchadlám, samozrejme, hodí elektronika vo všeobecnosti a hip-hop. Tu cítiť dynamické beaty a basy, ktoré dopĺňajú veľmi pekne a reálne znejúce vokály spolu s výškami. Libearate-om svedčí okrem rytmickejšej hudby aj pomalší štýl, ako napríklad jazz, kde si vychutnáte atmosféru vďaka vpred derúcej sa base a čistému pianu, saxofónu či podobným nástrojom.

DSC_1380

Záver

Marley Liberate sú slúchadlá na každý deň a pre (takmer) každý štýl. Nech už si do ucha pustíte rock, pop, jazz, hip-hop alebo elektroniku, sklamaní nebudete. Majú perfektný – a dovolím si tvrdiť – aj nadčasový vzhľad, kvalitnú konštrukciu s použitím tých najlepších materiálov a bezpochyby fantastický zvukový prednes. Za sto eur ponúknu naozaj maximum. Ak ich porovnáme s radom lifestyle slúchadiel na bežné denné počúvanie, konkurentov bude len málo. A Liberate medzi nimi vytŕčajú nielen vďaka svojmu dizajnu (hlavne vo farebnom vyhotovení Denim!), ale aj už toľko ospevovaným zvukom. Redakcia DoUcha.sk vrelo odporúča.

Cena: 99,90 eur (designbag.sk)

DSC_1372

Za zapožičanie ďakujeme spoločnosti DesignBag, s.r.o.

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj