TEST: House of Marley Uplift

0

Do redakcie sa nám dostala ďalšia novinka z dielne House of Marley. Tentoraz som si posvietil na malé slúchadlá do uší s názvom Uplift. Tieto šikovné špunty sa predávajú za sympatickú cenu, pričom majú veľmi podarené vyhotovenie.

Po zvukovej stránke sú pre mňa prekvapením, keďže doposiaľ som mal možnosť testovať iba rôzne on-ear či over-ear slúchadlá a reproduktorový systém. Sám som bol preto zvedavý na to, ako novinka v skutočnosti hrá.

DSC_1404

Balenie

Balenie je tradično-netradičné. Kartónová krabička, v ktorej sa slúchadlá nachádzajú, prešla redizajnom. Má minimalistickejšie vyhotovenie a hladší dizajn. Vo vnútri to už ale je staré známe. Okrem slúchadiel tu nájdete dvojicu náhradných nadstavcov, potrebné dokumenty a malé látkové puzdro. Balenie teda obsahuje všetko, čo potrebujete.

DSC_1389

Dizajn a konštrukcia

Dizajn sa vskutku podaril. Páči sa mi imidžové zlaté prevedenie, ktoré pôsobí moderne, štýlovo a tak trocha aj luxusnejším dojmom. Za svoje peniaze tak dostanete vydarený kus hardvéru, za ktorý sa určite nebude hanbiť. Zaujímavým prvkom je drevený pás, ktorý ešte viac ozvláštňuje vzhľad slúchadiel.

DSC_1391

V porovnaní so staršími slúchadlami prešiel zmenou hlavne káblik. Ten už nemá charakteristický rasta vzor. Nahradil ho jednoduchší čierny poťah s šedo-bielym vzorom. Trochu mi chýbal ovládač hlasitosti a hovoru, na ktorý som už celkom zvyknutý z mojich Rise Upov a tiež Liberate, ktoré aktuálne intenzívne používam.

DSC_1394

Po konštrukčnej stránke ide o kvalitný kus hardvéru, ktorý by mal prežiť aj ťažšie časy. Spoľahnúť sa môžete na už klasickú kombnáciu drevenej ozvučnice (z FSC sapele alebo buku) a recyklovaného hliníku. Navyše, v balení je prichystané puzdro, ktoré ešte zvýši životnosť slúchadiel. Škoda častého zamotávania kábliku, žiaľ, tomuto problému sa pri väčšine slúchadiel nevyhnete.

DSC_1396

Zvuk

Po zvukovej stránke ide o typický Marley produkt. Nejde o žiadnu výčitku, skôr o punc kvality. Viem, že v House of Marley si dávajú záležať na kvalite zvuku, preto vždy očakávam to najlepšie čo slúchadlá danej kategórie dokážu reprodukovať. Zvuk vychádzajúci z 8 mm meničov je dynamický a živý. Prekvapila ma maximálna hlasitosť, pri ktorej je reprodukcia stále čistá, no pre mňa už nepočúvateľná. A to z jediného dôvodu – až prílišnej hlasitosti. Ak teda zháňate naozaj hlasné slúchadlá, Marley Uplift budú dobrým kandidátom.

DSC_1399

Basová linka je primerane silná, hutná, avšak nie zbytočne prebasovaná. Vďaka tomu sa dostáva do pozornosti vašich uší aj zvyšok pásma. Stredné pásmo, ako aj vokály nejak extra nevybočuje z ľahkého nadpriemeru, na ktorý som zvyknutý z ostatných konkurenčných modelov. To však neberte ako kritiku. Slúchadlá s cenou neprekračujúcou 30 eur predsa nemôžu ponúknuť rovnaký výkon ako tie, ktoré zoženiete za rádovo niekoľkonásobok. Výšky sú, už tradične, čisté a jasné. Celkovo hodnotím zvuk na výbornú. Na to, že ide o cenovo nízko položený model, ponúka veľmi dobrý pomer cena/výkon.

DSC_1400

Záver

House of Marley sú slúchadlá s podareným imidžom a veľmi dobrým zvukom. Nič iné som ani nečakal, takže ma v podstate neprekvapili. Marley sa pomaly stáva súčasťou ponuky našich obchodov a ja verím, že si ich produkty získajú aj vás. Majú sympatickú filozofiu, zaujímavý neopozeraný vzhľad, vyladený zvuk a prijateľnú cenu. Model Uplift môžete kúpiť dokonca v troch farebných prevedeniach. Škoda len chýbajúceho ovládania na kábli, ktoré je dosť návykové (ja už bez neho ťažko fungujem).

Doplnené (24.10.2013): Model Uplift bude čoskoro dostupný aj s ovládaním na kábli. Tento variant vás vyjde o desať eur drahšie, teda na 39,90 €.

Cena: 29,90 eur (designbag.sk)

DSC_1405

Za zapožičanie ďakujeme spoločnosti DesignBag s.r.o.   

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj