TEST JBL E15 a E25BT: také každodenné slúchadlá

0

JBL nedávno predstavil ďalšie novinky z radu E-Series. Práve modely E15 a E25BT otvárajú ponuku týchto cenovo dostupných a kvalitných slúchadiel, ktorými chce značka útočiť na široké masy.

Špecifikácie

Konštrukcia: uzavreté, intraaurálne (in-ear)
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Citlivosť: 102 dB
Impedancia: 16 Ohm
Kábel: káblové (E15) / bezdrôtové (E25BT), Bluetooth, výdrž do 8 hodín
Hmotnosť: ??? / 16,5 g (E25BT)

Balenie

V balení sa nachádza: 1x slúchadlá, nabíjací microUSB kábel (iba u E25BT), trojica nadstavcov do uší, puzdro, potrebná dokumentácia

IMG_9086

IMG_9102

Dizajn a konštrukcia

Dvojičky sa od seba líšia už na prvý pohľad. Zatiaľ čo E15 sú klasické káblové in-ear slúchadlá, model E25BT, ako už názov napovedá, využívajú technológiu Bluetooth na prenos zvuku. Rozoznať ich je teda veľmi jednoduché.

IMG_9092

Oba modely prichádzajú s cenou nastavenou tak, aby zaujali predovšetkým cenovo senzibilných zákazníkov, preto nečakajte žiadne drahšie materiály. Hlavným konštrukčným materiálom je plast, ktorý je však odolný, a tak sa nemusíte báť, že by vám slúchadlá nevydržali pokojne aj niekoľko rokov.

IMG_9096

Oboje slúchadlá disponujú zabudovaným ovládačom, ktorým môžete pozastaviť prehrávanie či prijať, resp. ukončiť hovor.

IMG_9104

Model E25BT navyše disponuje zabudovanou batériou, ktorá slúchadlá drží pri živote. Má kapacitu 120 mAh a plne nabitá je do dvoch hodín. Vydržať by mala jeden pracovný deň, to jest približne 8 hodín.

IMG_9105

Zvuk

Oboje slúchadlá patria do kategórie in-ear a disponujú takmer rovnakými meničmi. Paradoxne, model E25BT má 8 mm meniče, zatiaľ čo priemer meničov E15-tiek má 8,6 mm. Oboje slúchadlá však ponúkajú výborný zvukový prejav, ktorý je charakteristický pre JBL. Basy sú výrazné, dunivé a na ich absenciu sa určite nebudete sťažovať. Páčil sa mi aj zvyšok pásma, ktorý je v rámci svojej triedy nadštandardný, čistý a jasný.

IMG_9103

Jednoducho povedané, oba modely sú takými slúchadlami na každý deň. Nestoja vás veľa a ponúknu uspokojivý zvuk, ktorý ocenia aj náročnejší poslucháči. Z hľadiska komfortu a pasívneho tlmenia okolitého hluku musím oba modely tiež pochváliť.

Záver

JBL E15 a E25BT nie sú modely, ktoré by si vzájomne konkurovali. Mne osobne sa viac páčili E15-ky, aj to len preto, že jednoducho (pri špuntoch) preferujem káblové slúchadlá. E25BT by som zasa volil, ak by som mal iPhone 7 a nemohol by som sa pripojiť inak, než cez klasický 3,5 mm jack. Nerád totiž myslím na to, že som si zabudol nabiť nielen mobil, ale aj slúchadlá. Oba modely sú cenovo veľmi príjemne nastavené, čo im hrá do karát.

Cena: 39,90 eur za JBL E15 / 69,90 eur za JBL E25BT

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj