TEST JBL E55BT: šikovné bezdrôtovky na každý deň

1

Éčkový rad slúchadiel od JBL nie je žiadnou novinkou. Na Slovensku sa predáva vynikajúco a počas tohto roka si získal množstvo fanúšikov šikovnými modelmi E35BT, E45BT a E55BT, ktoré s odstupom času konečne môžem ohodnotiť.

Špecifikácie

Konštrukcia: uzavreté, circumaurálne (over-ear)
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Citlivosť: 96 dB
Impedancia: 32 Ohm
Kábel: bezdrôtové, Bluetooth 4.0, výdrž batérie do 20 hodín
Hmotnosť: 231 g

Balenie

V balení sa nachádza: slúchadlá, nabíjací kábel, prepojovací kábel s 3,5 mm jackom, potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia

Slúchadlá sa držia zaužívaného dizajnu, ktorý je už charakteristický pre značku JBL. Spoľahnúť sa tak môžete na ergonomicky tvarované mušle s veľkým logom výrobcu na oboch stranách. Krikľavé a živé farby sú, samozrejme, dostupné aj pre tento model, avšak ja som na test dostal konzervatívny čierny model.

Z hľadiska komfortu ide o jedny z najpohodlnejších slúchadiel v rámci svojej triedy. Starajú sa o to vcelku kvalitné plasty, ktoré nevŕzgajú, náušníky z umelej kože a látkový poťah polstrovania mostu. Ten sa bude po čase horšie čistiť, ale príde mi komfortnejší ako kožený.

Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Na tele slúchadiel sú osadené všetky potrebné tlačidlá, aby ste si vystačili iba ovládaním cez slúchadlá. Nabíjanie prebieha pomocou microUSB konektoru cez dodávaný kábel. Dve hodinky nabíjania by mali vystačiť na približne 20 hodín počúvania hudby, čo je veľmi pekný údaj. Počas testovania sa mi plne nabité slúchadlá ani nepodarilo vybiť.

Zvuk

Zvuk je ladený tradične – so zameraním na cieľovú skupinu. Tá by mala byť čo najvšeobecnejšia, keďže práve rad E je zameraný na bežných poslucháčov, ktorí si svoje slúchadlá spájajú so smartfónom či tabletom. Preto je naladenie zvuku také, aby vyhovovalo všetkým. Samozrejme, nesmie chýbať jemný basový boost, ktorý je dnes tak vyhľadávaný.

Okrem už tradične silnejších basov hrajú slúchadlá veľmi pekne aj vo zvyšku pásma. Prednes je čistý, bez rušivých elementov a dokáže prekvapivo príjemne prehrať a vytiahnuť do popredia aj stredy. Spokojný som bol ako pri prehrávaní elektroniky či hip-hopu, tak aj pri rocku a pope. E55-ky sú skrátka taký univerzál, ktorý neurazí nikoho.

Záver

Za cenu 129 eur ide o veľmi slušnú voľbu, ktorá vás nesklame ani po čase. E55-ky sú také trvácne slúchadlá na každý deň, ktoré vás síce úplne nevtiahnu do hudobného sveta, podobne ako analytické slúchadlá, ale dokážu uspokojiť vaše uši a hodia sa ako do fitka, tak aj na cestovanie či do kancelárie.

Cena: 129 eur (www.jbl.sk)

Zdieľaj.

O autorovi

Jeden komentár

  1. chyba mi pohlad slúchadiel na usiach , aby si citatel mohol spravit obraz o velkosti usnic, resp celkovej velkosti slúchadiel .. to z týchto sice umelecky pekne ladenych , ale malo vypovedajúcich fotiek zial vidno nie je :(

Odpovedaj