TEST Magnat LZR 568 BT a Magnat LZR 560: horšia kvalita, avšak o to lepší zvuk

0

Magnat LZR nedávno prišiel s dvojičkami, ktoré posadili cenovku slúchadiel tejto značky ešte nižšie. Model LZR 560 zoženiete už za 49 eur, pričom Bluetooth variant je dostupný za 89 eur. Týmito cenovkami výrobca atakuje všetkých cenovo senzibilných zákazníkov, ktorí chcú vstúpiť do lepších vôd a opustiť lacné čínske značky.

Špecifikácie

Konštrukcia: uzavreté, supraaurálne (on-ear)
Frekvenčný rozsah: 16 – 23 000 Hz
Citlivosť: 106 dB
Impedancia: 32 Ohm
Kábel: bezdrôtové (LZR 568 BT), Bluetooth 4.0 / káblové (LZR 560), 1,2 metra
Hmotnosť: 158 g (LZR 568 BT) / ??? g (LZR 560)

Balenie

V balení sa nachádza: 1x slúchadlá, nabíjací microUSB kábel (iba u 568 BT), kožené puzdro, prepojovací kábel, potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia

Žiaľ, musím sa priznať, že oba modely ma tak trochu zarazili. Na prvý pohľad ide o pekné slúchadlá, avšak z hľadiska kvality konštrukcie… No, neviem neviem. Riadne tu proste cítiť úsporu. Slúchadlá pri zatrasení hrkajú, pri ohmatávaní cítiť použitie lacných plastov. Tlačidlá pri stláčaní hlasne pukajú. Jednoducho, pri týchto slúchadlách sa atakovala koncová cena rovnako, ako je tomu napríklad u JBL T450 a T450BT.

Ani dizajn nie je stopercentný. Drží sa síce v línii, ktorú výrobca nastavil už dávnejšie, no staršie modely sa mi páčili o niečo viac. Samozrejme, chápem, že vec dizajnu je subjektívne vnímaná a nemožno ju objektívne zhodnotiť. Naopak, pochváliť môžem úroveň komfortu. Prítlak je ideálny a vďaka skutočne hrubým a mäkkým náušníkom sa slúchadlá dobre nosia. Lacné plasty sa tiež podieľajú na nízkej celkovej hmotnosti. Slúchadlá na hlave takmer ani necítiť.

Magnat LZR 568BT a model LZR 560 môžete jednoudcho rozoznať. Zatiaľ čo Bluetoothové majú o tri tlačidlá navyše a nepotrebujú kábel (ikeď v balení je), tie druhé prepojíte jedine káblom s 3,5 mm jackom. Kábel je kvalitne vyhotovený, má ovládací panel (jednotlačidlový s mikrofónom) a v prípade, že ho niekedy nechtiac poškodíte, ľahko ho vymeníte za nový. Ovládanie Bluetooth modelu je jednoduché a intuitívne, nemám voči nemu žiadne výhrady. Občas zamrzí, že pre zmenu hlasitosti si budete musieť siahnuť do vrecka po telefón.

Zvuk

Zvuk je to, čím sa táto značka vyprofilovala. Oba modely majú zhodné 40 mm meniče, ktoré ponúknu veľmi pekný zvuk. Ak už máme porovnávať oba kúsky s o niečo lacnejšími JBL T450/T450BT, tak tu Magnaty vyhrávajú na plnej čiare. Áno, sú o cca 20-30 eur drahšie, avšak ponúknu čistejší a basovejší zvuk. Jednoducho ak prižmúrim oči nad lacnou konštrukciou a (pre mňa) neatraktívnym dizajnom, rozhodol by som sa úplne jasne. V prospech Magnat LZR 560/568 BT.

Basy sú totiž príjemne mäkké, dunivé. Zvuková krivka je jasne naladená v ich prospech. Na svoje si tak prídu všetci milovníci elektronickej hudby či hip-hopu, kde sú energické hĺbky dominantné. Aj v oblasti stredov sú LZR 560/568 BT milosrdné k vašim ušiam. Prinášajú pekné a reálne znenie vokálov a prekvapivo výrazné podanie gitár. Pásmo výšok je štandardne na vysokej úrovni, najmä činely sú jasné a čisté. Čo ma však príjemne prekvapilo, je soundstage slúchadiel. Nástroje, vokály, ale aj bicie a basy dostávajú napriek konštrukcii vcelku pekný priestor, aby pri pozornom počúvaní boli jasne odseparované. Palec hore!

Záver

Magnat LZR 560 a 568 BT vo mne zanechali zmiešané dojmy. Na jednej strane mám ťažké srdce na dizajnérov v Magnate, na strane druhej opäť postavili zvukovo a komfortne dobré slúchadlá, ktoré navyše idú s cenou ešte nižšie. Kvalitný zvuk (a Bluetooth) tak prinášajú do triedy, v ktorej sa obyčajne nenachádzajú.

Cena: 49 eur (Magnat LZR 560) / 89 eur (Magnat LZR 568 BT)

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj