TEST Perfect Sound D901: dokonalosť po každej stránke

0

Predpokladám, že o značke Perfect Sound ste doposiaľ nepočuli. Tento v Ázii dobre známy výrobca totiž pochádza z Taiwanu a vo svojom portfóliu má naozaj nádherné modely. Perfect Sound sa ale nezameriava iba na luxusný dizajn, ale aj na kvalitné vyhotovenie a, samozrejme, ako tomu názov napovedá, na perfektnú reprodukciu hudby. Či je tomu naozaj tak sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Špecifikácie

Konštrukcia: uzavreté, circumaurálne
Frekvenčný rozsah: 10 – 20 000 Hz
Citlivosť: 102 dB
Impedancia: 16 Ohm
Kábel: káblové, 3,5 mm jack
Hmotnosť: 395 g

Balenie

Už balenie samotných slúchadiel nasvedčuje tomu, že D901-ky pochádzajú z vyššej triedy. V balení hľadajte okrem slúchadiel kovový stojan (!), kábel (bez ovládača a mikrofónu), redukciu na 6,3 mm jack a potrebné dokumenty. Všetko… Niečo vám chýba? Aj mne. Puzdro. Perfect Sound D901 totiž už svojou konštrukciou naznačujú, že ide o prenosný model.

IMG_4019

Dizajn a konštrukcia

Vlajková loď prichádza v dvoch farebných variantoch – bielom a čiernom. Teda, aby som to uviedol na správnu mieru – s bielou kožou a čiernou kožou. Všetko ostatné je totiž čistý kov s minimalistickými prvkami. Perfect Sound D901 je skrátka dizajnové porno. Nebyť mierne infantilného pavúčieho loga, dávam dizajnérovi 10 z 10, 100 % a všetky ďalšie hodnotenia. Toto je skrátka kvalita, ako sa patrí.

IMG_4007

Striedanie matného a lesklého povrchu a laserom gravírované označenia či logá priam kričia luxusom. Koža je jemná a príjemná na dotyk. Už dávno sme nemali v redakcii taký podarený kúsok, ktorý je radosť chytať a pozerať sa naň. Perfect Sound D901 sú skrátka slúchadlá pre tých, ktorí sa potrebujú ukazovať. Sú ako slečny na obálkach pánskych magazínov – vizuálne vypimpované, že sa skrátka neviete vzdať pohľadu.

Rozplývaniu sa však nie je koniec. Ako som už načrtol vyššie, konštrukcia je dotiahnutá k dokonalosti. Každá jedna kovová časť spolu sedí perfektne. Slúchadlá je možné skladať podobne ako Beats Pro či Beats Mixr, teda otáčaním náušníkov smerom dovnútra. Aj tento mechanizmus je hladký, jednoduchý a nedáva pocit, že sa po čase rozhegá. Pri akomkoľvek stlačení, ohnutí či poskladaní slúchadiel počujete iba príjemné cinkanie kovu o kov. Wow… Dvíham palec hore. Na pravej, ľavej ruke a dokonca aj na nohách.

IMG_4012

Ďalší bodík do zbierky si odnáša dizajnér za navrhnutie dvojice jackov – jeden na každej mušli. Je teda na vás, či preferujete pripojenie kábla na ľavej alebo pravej strane slúchadiel. Aby som však len nechválil, je škoda, že výrobca nepribalil druhý kábel so zabudovaným ovládačom a mikrofónom. Taktiež mi v balení chýbalo puzdro, aj keď sa o poškodenie konštrukcie nebojím. Skôr by ma mrzelo, keby sa poškriabali leštené chrómové časti.

Zvuk

Púšťam playlist zameraný na hravejšiu elektroniku a nadšenie pokračuje! Basy sú príjemné, úderné a dunivé. Nič prehnané, no určené skôr tzv. bassheadom. Perfect Sound D901 púšťajú do uši hĺbky, na ktoré si veľmi rýchlo zvyknete a nebudete ich chcieť vymeniť. Ak postavím do ringu D901-ky a napríklad konkurenčné Beats Pro, Dr. Dre ostáva v kúte porazený, zatiaľ čo Perfect Sound dvíha víťazne ruky do hora a vychutnáva si pocit slávy. Dosvedčili to silné beaty namiešané dvojicou Chemical Brothers a Royksopp, ktorí sa ochotne podujali testovania basov.

IMG_4013

Hutné basové pásmo sa väčšinou odráža na slabšom podaní stredov. Aj u D901-tiek je to čiastočne tak. Nemôžem však povedať, že by podanie stredov chýbalo alebo bolo hmlisté. Fanúšikovi vážnej hudby, kde na jasných a výrazných stredoch záleží, by som však odporučil pozrieť sa po niečom inom. Napriek tomu D901-ky plne pokryjú požiadavky aj náročnejších poslucháčov. Treba totiž brať v úvahu aj to, že síce ide o profesionálne, no stále lifestylové slúchadlá na bežné počúvanie doma či na ulici.

Ešte rýchly prechod do pásma výšok a opäť hlásim pochvalu. Sú jasné, čisté a pekne rozoznateľné aj v nabasovaných skladbách. Báť sa nemusíte ani syčania či chrčania pri atakovaní maximálnej hlasitosti. Perfect Sound D901 si poradia s výškami perfektne!

IMG_4015

Záver

Čo dodať na záver? Perfect Sound si svoje meno obhájili. Aspoň u vlajkovej lode. Uvidíme, aké budú ostatné modely, no zatiaľ som veľmi prekvapený a myslím, že nie som sám. Mnoho chvály totiž D901-ky dostali aj v zahraničí v prestížnejších médiach. Aj keď nejde o neutrálne, vybalansované slúchadlá, môžeme sa určite baviť o profesionálnom a parádnom zvuku. Dizajn nechám na každého pováženie a konštrukčne sú slúchadlá spracované na jednotku s hviezdičkou. Toľko chváli na kvalitu však niečo stojí. Ak totiž D901-ky budete chcieť, pripraviť si budete musieť zopár stoviek.

Cena: okolo 790 eur

Hifisluchadla_standard1

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj