TEST PerfectSound s101: aj slúchadlá môžu byť šperk

0

Z času na čas sa u nás v redakcii na stole objaví naozaj nádherný kúsok. Taký, že sa až pozastavíte, prečo toto nikoho doposiaľ nenapadlo… Prečo tento originálny dizajn nepriniesla niektorá zo známejších značiek? Veď je to fantastická idea ako spojiť audio a vizuálne potešenie. A práve s ňou prišla taiwanská spoločnosť PerfectSound v prípade modelu s101.

Špecifikácie

Konštrukcia: intraaurálne
Frekvenčný rozsah: ??? Hz
Citlivosť: ??? dB
Impedancia: 18 Ohm
Kábel: káblové, 1,2 m
Hmotnosť: 19 g

Balenie

V mini škatuli, pripomínajúcej tie od luxusných topánok, sa ukrývajú štýlové slúchadlá, tri páry silikónových nadstavcov a malá kruhová „kabelka“, ktorá slúži ako puzdro. Myslím, že cieľová skupina, teda predovšetkým dámy, nebude potrebovať nič viac.

IMG_4835

Dizajn a konštrukcia

O dizajne týchto slúchadiel by sme sa mohli rozprávať snáď hodiny. Niekomu to príde výstredné, no mne sa slúchadlá veľmi páčia. Sú štýlové, elegantné a zároveň nápadité. Vďaka Swarovski elementom navyše nepôsobia ako obyčajné slúchadlá, ale ako šperk či akési posh náušnice. Konečne model, ktorý sa stane ideálnym technickým darom pre naše priateľky, manželky, apod…

IMG_4839

Tí, ktorí si potrpia na kvalitu, určite ocenia prevedenie samotných meničov. Tie sú vyrobené zo zliatiny hliníka a magnézia. Spoľahnúť sa tak môžete na dlhú životnosť a príjemný chladivý efekt kovu. Palec hore pre Taiwanov, ktorí pripravili konštrukčne i dizajnovo podarený model.

IMG_4840

Poteší tiež plochý červený kábel, ktorý sa takmer vôbec nezamotáva. Škoda však absencie zabudovaného ovládača s mikrofónom. Z PerfectSound s101 si tak nezavoláte.

IMG_4845

Čo sa týka komfortu pri nosení, osobne som so slúchadlami strávil nejakú dobu a nemôžem sa sťažovať, že by mi vypadávali alebo nesedeli. S menšími nadstavcami si komfort pri nosení pochvalovalo aj blízke okolie.

IMG_4850

Zvuk

Otázka znie, či za svoje (nemalé) peniaze dostanete aj dostatočne dobrý zvuk. Priznám sa, že ma zvuk vychádzajúci z týchto imidžových slúchadiel prekvapil. Čakal som niečo s „komerčným“ naladením, teda nejaké to dunenie a priemerné stredy. Celkovo sú však s101-ky dobre vyladené a blížia sa skôr k neutrálnemu nádychu.

IMG_4854

Basy sú jemné, výrazné, no nič pre tzv. bassheadov. Mne osobne vyhovuje viac práve decentné naladenie, ktoré ponúkne dobrú podporu hĺbok práve vtedy, kedy ich treba. Drvivá väčšina bude však s ich silou a dynamikou nadmieru spokojná. Stredy sú na tom podobne. Sú pomerne jasné, nie zbytočne vyzdvihnuté nahor. Oceňujem pomerne jasnejšie a výraznejšie vykreslenie vokálov. Prezentácia výšok je dobrá, pri rockovejších skladbách však pocítite slabý deficit. Nie je to však nič, čo by si zaslúžilo extra kritiku.

IMG_4860

Záver

 PerfectSound s101 sú jedny nádherné slúchadlá s kvalitným prevedením a príjemným naladením zvuku. Okrem toho je to aj vďaka Swarovski elementom skutočný šperk. Ak si vaša polovička potrpí na podobných módnych doplnkoch a chcete jej dopriať aj patričnú kvalitu, potom je výber jasný. Dostanete ich v českom obchode eXaudio.cz za necelé dve stovky eur (cca 5 400 kč).

Cena: okolo 200 eur (eXaudio.cz)

Hifisluchadla_standard1

Zdieľaj.

O autorovi

Odpovedaj