TEST Pioneer SE-MS5T-S: najlacnejší Hi-Res zvuk?

1

Pioneer si pripravil zaujímavý kus slúchadiel, ktorý nazval „najlacnejšími Hi-Res slúchadlami na trhu“. Za cenu okolo 66 eur by sme tak mali dostať kvalitné audio. Či je tomu naozaj tak, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Špecifikácie

Konštrukcia: uzavreté, circumaurálne (over-ear)
Frekvenčný rozsah: 9 – 40 000 Hz
Citlivosť: 98 dB
Impedancia: 32 Ohm
Kábel: 1,2 metra so zabudovaným ovládačom a mikrofónom
Hmotnosť: 230 g

Balenie

V balení sa nachádza: slúchadlá, potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia

Z hľadiska dizajnu vôbec nejde o lacné slúchadlá. V tejto cenovej kategórii by som si predstavoval skôr lacné plasty, ktoré vŕzgajú a nepohodlnú konštrukciu. Opak je však pravdou. Áno, na mušliach síce nájdete plast lacnejšieho charakteru, ale je tvrdý a vôbec nemá vôlu vydávať nejaké pazvuky. Zvyšok tela (náušníky a hlavový most) sú pokryté koženkou s mäkkým polstrovaním, vďaka čomu sú slúchadlá skutočne príjemné a pohodlné.

Strieborno-čierna verzia pôsobí uhladene, viac sa mi však páči celočierny variant, ktorý vyzerá štýlovejšie a luxusnejšie. Drobnou nevýhodou týchto over-ear slúchadiel je napevno pripojený kábel, ktorý je teda nevymeniteľný. Poškodiť by sa však určite tak skoro nemal, keďže je hrubý, nezamotáva sa a na konci je ukončený 3,5 mm jackom v tvare „L“.

Zvuk

Pioneer sa pýši dvojicou 40 mm meničov, ktoré zvládnu hi-res zvuk. Znamená to jediné, a síce, že dokážu reprodukovať zvuky až do 40 000 Hz, čo je v podstate za hranicou počuteľnosti ľudského ucha. V praxi to však znamená, že práve takto certifikované meniče by mali produkovať – jednoducho povedané – lepší zvuk.

Slúchadlá sú naladené flatovo. Na to, že ide o model, ktorý je orientovaný viac komerčne, než štúdiovky, je zvuk dosť rovný. Basy sú citeľné, jemne zosilnené, avšak nijak zvlášť úderné. Stredy sú prirodzené, s pekným vyzdvihnutím vokálov. Zvuk mi vcelku dosť pripomínal drahšie (a samozrejme o niečo lepšie) Sony MDR-1A.

Hi-resové naladenie dá pocítiť kvalitu nahrávky, takže s Pioneermi pozor na streamovanú kvalitu pri počúvaní hudby. Pozitívne tiež môžem hodnotiť soundstage.

Záver

Pioneer SE-MS5T-S sú skutočne dobré hi-resové slúchadlá v tejto cenovej kategórii. Za menej než 70 eur by ste ťažko hľadali niečo lepšie, ak hľadáte práve takto naladený zvuk.

Cena: okolo 66 eur

Zdieľaj.

O autorovi

Jeden komentár

Odpovedaj